DORADCA ZAWODOWY O PRZYSZŁOŚCI EDUKACYJNEJ I ZAWODOWEJ MŁODZIEŻY - Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy

DORADCA ZAWODOWY O PRZYSZŁOŚCI EDUKACYJNEJ I ZAWODOWEJ MŁODZIEŻY

Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy oraz Zespół Szkół w Ibramowicach były miejscem kolejnych spotkań ”O przyszłości -  lokalnie’’ realizowanych w ramach  projektu FRSI,  na  których zaproszony  gość - doradca zawodowy p. Małgorzata Chudeusz przedstawiła młodzieży gimnazjalnej klas III przy pomocy multimedialnej prezentacji ścieżkę edukacyjną, która już w niedługim  czasie musi być konkretnie wytyczana przez młodzież. Obecność doradcy zawodowego na spotkaniach z młodzieżą gimnazjalną nie była przypadkowa.  W tym okresie, kiedy uczniowie kończą drugi etap edukacji i stoją przed poważniejszym wyborem następnego etapu kształcenia, potrzebna jest im dobra wiedza i informacja o szkołach średnich, o aktualnym zapotrzebowaniu na rynku pracy oraz wiedza, dzięki której będą dokonywać bardziej  świadomych wyborów -  dotyczących planowania  swojej ścieżki rozwoju edukacyjnego i zawodowego. Organizatorom zależało też  na tym, aby przybliżyć uczestnikom te zawody, w których istotną rolę  odgrywają nowoczesne technologie.