Witamy w dziale galeria

Europejski Tydzień Kodowania

19 października klasa „II b” ze Szkoły Podstawowej w Pałecznicy uczestniczyła w warsztatach po nazwą „Wszyscy jesteśmy programistami”. Głównym celem spotkania było przedstawienie czym jest programowanie, pokazanie jego podstaw przez prostą i przyjemną zabawę.

Finał akcji "Super Czytelnika"

Nadszedł wspaniały czas dla najmłodszych czytelników, którzy sprostali wymaganiom i zostali Super Czytelnikami na przełomie 2016/2017 roku. W piątek (02.06) w Gminnym Centrum Kultury i Promocji Gminy Pałecznica 75 osób z całej gminy – dzieci przychodzące z rodzicami do biblioteki, przedszkolaki i uczniowie szkoły podstawowej odebrali pamiątkowe dyplomy, zakładki i słodkości.

Noc z Andersenem

„Noc Z Andersenem” to międzynarodowa akcja promująca czytanie, organizowana z okazji Dnia Książki Dziecięcej, obchodzonego w dniu urodzin H. CH. Andersena. Nasza Biblioteka po raz szósty dołączyła do akcji i zamieniła się na tę jedną noc w magiczną krainę baśni. Zaproszono do niej 36 młodych miłośników książek i czytania, którzy przybrali z tej okazji postaci elfów, wróżek, królów, kowbojów i wielu innych bohaterów baśni. Przynieśli też ze sobą latarki oraz dobry humor, który przez cały wieczór ich nie opuszczał i dopisywał.

,,Krasnoludki" w bibliotece!

Rano do naszej kolorowej biblioteki zawitała grupa „Krasnoludków” z Oddziału Przedszkolnego z Ibramowic. Dzieci po raz pierwszy odwiedziły bibliotekę. Grupa wybrała się na "spacer" po bibliotece, dzięki temu dzieci odkryły mnóstwo kolorów znajdujących się między bibliotecznymi regałami.

Warsztaty tworzenia bransoletek!

W piątek 10 marca w naszej bibliotece z okazji Dnia Kobiet odbyły się warsztaty tworzenia biżuterii, które przeprowadziła już po raz drugi Kasia Borowicz . Każda z Pań miała okazję własnoręcznie wykonać bransoletki na gumce, jak również wdrożyć się w trudniejszą technikę robienia bransoletek TOHO metodą: sznur turecki .

Eliminacje gminne - "Oczarowani Bajką"

Już po raz dziewiąty w naszej bibliotece odbyły się eliminacje do konkursu recytatorskiego „Oczarowani Bajką”, którego organizatorem jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach. W tegorocznych eliminacjach wzięło udział 47 recytatorów z Szkół Podstawowych z Gminy Pałecznica.

Ferie w bibliotece 2017

Po prawie półrocznym zmaganiu się dzieci i młodzieży ze szkołą i nauką, przyszedł czas na upragniony i długo oczekiwany zimowy odpoczynek. Aby nie był nudą i bezczynnym marnowaniem czasu GBP w Pałecznicy, po raz pierwszy zorganizowała cykl zajęć bibliotecznych pod hasłem „Ferie w bibliotece”, dla tych którzy pozostali w miejscu zamieszkania w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci, zarówno tych młodszych, jak i tych nieco starszych.

Happy Halloween

31 października wieczorową porą w bibliotece w Pałecznicy pojawiły się czarownice, wampiry, kościotrupy, duchy, upiory i inne stwory. Wszystkie te straszne postaci przybyły do biblioteki z okazji święta Halloween.

Rok 2016 - Rokiem Ludwika Hieronima Morstina

24 listopada 2016r. Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy przeprowadziła kolejną edycję gminnego konkursu recytatorskiego im. Ludwika Hieronima Morstina organizowanego już od kilkudziesięciu lat. Celem konkursu jest kształtowanie związków emocjonalnych w oparciu o tradycję lokalną, oraz upamiętnienie i propagowanie twórczości rodzimego pisarza.

Święto Pluszowego Misia

Pluszowy miś to zabawka niezwykła, o czym świadczyć może obchodzone 25 listopada jego święto. Niepozorny, grubiutki i mięciutki jest bohaterem wielu książek i filmów. Występował w różnych odsłonach kolorystycznych i wielkościach na wszystkich kontynentach. Zna i kocha go każde dziecko, a zwłaszcza uczniowie klasy „O” z Zespołu Szkół w Pałecznicy, gdyż 30 listopada w ten mroźny poranek przybyli do biblioteki, aby uczcić właśnie to święto.

"Od czwartego roku bez książeczki ani kroku" - XII edycja

Stało się już tradycją, że w okresie jesiennym w Gminie Pałecznica co roku odbywa się gminna akcja propagująca czytelnictwo wśród najmłodszych mieszkańców gminy, którą jest „Od czwartego roku bez książeczki ani kroku”. Tak też było i tym razem, gdyż 27 października w Gminnym Centrum Kultury i Promocji Gminy Pałecznica odbyła się 12 edycja tej zaszczytnej akcji, której głównym celem jest zachęcanie rodziców do głośnego czytania swoim dzieciom.

Lekcja biblioteczna dla przedszkolaków

Dnia 22 września  br. Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy zorganizowała zajęcia dla  najmłodszej grupy przedszkolaków z Zespołu Szkół w Pałecznicy pod tytułem „Biblioteka zaprasza”. Głównym celem wizyty było zapoznanie dzieci z biblioteką oraz zawodem bibliotekarza, propagowanie idei głośnego czytania, promowanie czytania książek i dbania o nie.

Czytanie łączy

11 maja br. miałam przyjemność po raz czwarty spotkać się z uczniami szkoły podstawowej w Koszycach. Spotkanie zostało zorganizowane  z inicjatywy kierowników  bibliotek:  szkolnej i  publicznej.

Noc z Andersenem 2016
 Z 01 na 02 kwietnia 2016 r. już po raz piąty dzieci z Gminy Pałecznica zostały zaproszone do Biblioteki Publicznej na nocną imprezę czytelniczą pn. „Noc z Andersenem” aby świętować  urodziny duńskiego bajkopisarza. Noc spędzona w bibliotece jest wielką frajdą dla małych dzieci,  ponieważ często jest to ich pierwsza noc poza domem bez mamy i taty.
Oczarowani bajką dzieci z gminy Pałecznica
Do przesłuchań w gminnym konkursie recytatorkim pt. "Oczarowani bajką" dnia 02 marca 2016 roku zgłosiło się około 70 ucznów z trzech szkół podstawowych gminy Pałecznica. Organizatorem już VIII edycji była miejscowa Biblioteka Publiczna. Jury w osobach p. K. Błaut- kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Pałecznicy, p.E.Żywot-Kopeć i p.M.Gawron z  Biblioteki Powiatowej w Proszowicach, było pod wrażeniem zaangażowania dzieci i umiejętności recytatorskich.