Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy
Strona głowna  /  Galeria
 
Witamy w dziale galeria
Galeria

19 października klasa „II b” ze Szkoły Podstawowej w Pałecznicy uczestniczyła w warsztatach po nazwą „Wszyscy jesteśmy programistami”. Głównym celem spotkania było przedstawienie czym jest programowanie, pokazanie jego podstaw przez prostą i przyjemną zabawę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-05

               Nadszedł wspaniały czas dla najmłodszych czytelników, którzy sprostali wymaganiom i zostali Super Czytelnikami na przełomie 2016/2017 roku. W piątek (02.06) w Gminnym Centrum Kultury i Promocji Gminy Pałecznica 75 osób z całej gminy – dzieci przychodzące z rodzicami do biblioteki, przedszkolaki i uczniowie szkoły podstawowej odebrali pamiątkowe dyplomy, zakładki i słodkości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-08

        „Noc Z Andersenem” to międzynarodowa akcja promująca czytanie, organizowana z okazji Dnia Książki Dziecięcej, obchodzonego w dniu urodzin H. CH. Andersena. Nasza Biblioteka po raz szósty dołączyła do akcji i zamieniła się na tę jedną noc w magiczną krainę baśni. Zaproszono do niej 36 młodych miłośników książek i czytania, którzy przybrali z tej okazji postaci elfów, wróżek, królów, kowbojów i wielu innych bohaterów baśni. Przynieśli też ze sobą latarki oraz dobry humor, który przez cały wieczór ich nie opuszczał i dopisywał. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-26

Rano do naszej kolorowej biblioteki zawitała grupa „Krasnoludków” z Oddziału Przedszkolnego z Ibramowic. Dzieci po raz pierwszy odwiedziły bibliotekę. Grupa wybrała się na "spacer" po bibliotece, dzięki temu dzieci odkryły mnóstwo kolorów znajdujących się między bibliotecznymi regałami. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-27

W piątek 10 marca w naszej bibliotece z okazji Dnia Kobiet odbyły się warsztaty tworzenia biżuterii, które przeprowadziła już po raz drugi Kasia Borowicz . Każda z Pań miała okazję własnoręcznie wykonać bransoletki na gumce, jak również wdrożyć się w trudniejszą technikę robienia bransoletek TOHO metodą: sznur turecki . 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-27

Już po raz dziewiąty w naszej bibliotece odbyły się eliminacje do konkursu recytatorskiego „Oczarowani Bajką”, którego organizatorem jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach. W tegorocznych eliminacjach wzięło udział 47 recytatorów z Szkół Podstawowych z Gminy Pałecznica. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-27

 

        Po prawie półrocznym zmaganiu się dzieci i młodzieży ze szkołą i nauką, przyszedł czas na upragniony i długo oczekiwany zimowy odpoczynek. Aby nie był nudą i bezczynnym marnowaniem czasu GBP w Pałecznicy, po raz pierwszy zorganizowała cykl zajęć bibliotecznych pod hasłem „Ferie w bibliotece”, dla tych którzy pozostali w miejscu zamieszkania w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci, zarówno tych młodszych, jak i tych nieco starszych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-15

14 grudnia w bibliotece odbyły się zajęcia pod nazwą „Zimą jest też wesoło”. Ich adresatem byli najmłodsi czytelnicy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-20

16 grudnia w bibliotece w Pałecznicy odbyły się kreatywne warsztaty rękodzieła – kanzashi.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-20

31 października wieczorową porą w bibliotece w Pałecznicy pojawiły się czarownice, wampiry, kościotrupy, duchy, upiory i inne stwory. Wszystkie te straszne postaci przybyły do biblioteki z okazji święta Halloween. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-01

24 listopada 2016r. Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy przeprowadziła kolejną edycję gminnego konkursu recytatorskiego im. Ludwika Hieronima Morstina organizowanego już od kilkudziesięciu lat. Celem konkursu jest kształtowanie związków emocjonalnych w oparciu o tradycję lokalną, oraz upamiętnienie i propagowanie twórczości rodzimego pisarza.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-01

        Pluszowy miś to zabawka niezwykła, o czym świadczyć może obchodzone 25 listopada jego święto. Niepozorny, grubiutki i mięciutki jest bohaterem wielu książek i filmów. Występował w różnych odsłonach kolorystycznych i wielkościach na wszystkich kontynentach. Zna i kocha go każde dziecko, a zwłaszcza uczniowie klasy „O” z Zespołu Szkół w Pałecznicy, gdyż 30 listopada w ten mroźny poranek przybyli do biblioteki, aby uczcić właśnie to święto.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-01

Stało się już tradycją, że w okresie jesiennym w Gminie Pałecznica co roku odbywa się gminna akcja propagująca czytelnictwo wśród najmłodszych mieszkańców gminy, którą jest „Od czwartego roku bez książeczki ani kroku”. Tak też było i tym razem, gdyż 27 października w Gminnym Centrum Kultury i Promocji Gminy Pałecznica odbyła się 12 edycja tej zaszczytnej akcji, której głównym celem jest zachęcanie rodziców do głośnego czytania swoim dzieciom.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-10

    Dnia 22 września  br. Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy zorganizowała zajęcia dla  najmłodszej grupy przedszkolaków z Zespołu Szkół w Pałecznicy pod tytułem „Biblioteka zaprasza”. Głównym celem wizyty było zapoznanie dzieci z biblioteką oraz zawodem bibliotekarza, propagowanie idei głośnego czytania, promowanie czytania książek i dbania o nie.

data dodania: 2016-09-26

 

„Spotkanie z poezją” to tytuł szkolnego konkursu recytatorskiego w  Jaksicach, który po raz dziewiąty został zorganizowany przez troje nauczycieli miejscowej szkoły 7 kwietnia 2016r.

data dodania: 2016-05-17

           11 maja br. miałam przyjemność po raz czwarty spotkać się z uczniami szkoły podstawowej w Koszycach. Spotkanie zostało zorganizowane  z inicjatywy kierowników  bibliotek:  szkolnej i  publicznej.

data dodania: 2016-05-17

 Z 01 na 02 kwietnia 2016 r. już po raz piąty dzieci z Gminy Pałecznica zostały zaproszone do Biblioteki Publicznej na nocną imprezę czytelniczą pn. „Noc z Andersenem” aby świętować  urodziny duńskiego bajkopisarza. Noc spędzona w bibliotece jest wielką frajdą dla małych dzieci,  ponieważ często jest to ich pierwsza noc poza domem bez mamy i taty.
data dodania: 2016-05-13

24 lutego 2016 roku Przedszkole w Nadzowie zamieniło się w w "Czarodziejski Pałac Sułtana Abdulla". Spotkanie to sprawiło maluchom wiele radości i dostarczyło wielu wrażeń.
data dodania: 2016-03-10

Dnia 26 lutego 2016 roku dzieci z klasy II szkoły podstawowej w Czuszowie przystąpiły do "Pasowania na Czytelnika".
data dodania: 2016-03-10

Do przesłuchań w gminnym konkursie recytatorkim pt. "Oczarowani bajką" dnia 02 marca 2016 roku zgłosiło się około 70 ucznów z trzech szkół podstawowych gminy Pałecznica. Organizatorem już VIII edycji była miejscowa Biblioteka Publiczna. Jury w osobach p. K. Błaut- kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Pałecznicy, p.E.Żywot-Kopeć i p.M.Gawron z  Biblioteki Powiatowej w Proszowicach, było pod wrażeniem zaangażowania dzieci i umiejętności recytatorskich.
data dodania: 2016-03-10

04 marca 2016 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pałecznicy, maluchy z miejscowego przedszkola zamieniły się w małych magów.Dzień ten dla małych czarodziejów był pełen wrażeń i nowych doświadczeń. Milusińscy opuścili progi Biblioteki z radością i uśmiechem na ustach.
data dodania: 2016-03-10

Rok książki
data dodania: 2016-03-09

Tegoroczna akcja "Szlachetna Paczka" była organizowana również w naszej gminie, której finalne zakończenie odbyło się w sobotę w Proszowicach w budynku Cechu Rzemiosł Różnych.
data dodania: 2016-01-04

              W piątek 23 października 2015 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy po raz 11 zorganizowała akcję promującą czytelnictwo wśród najmłodszych pn.„Od czwartego roku bez książeczki ani kroku”.
data dodania: 2015-11-05

         28 października 2015 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy przeprowadziła kolejną edycję gminnego konkursu recytatorskiego im. Ludwika Hieronima Morstina organizowanego już od kilkudziesięciu lat. Celem konkursu jest kształtowanie związków emocjonalnych w oparciu o tradycję lokalną, oraz upamiętnienie i propagowanie twórczości rodzimego pisarza.
data dodania: 2015-11-04

              W dniach od 21 września do 09 października 2015 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy gościła ok. 100 dzieci z klas od I do III z Zespołu Szkół w Pałecznicy na warsztatach pn. „Czytam sobie w bibliotece”.
data dodania: 2015-11-02

      W sobotę 30 maja 2015 roku w bibliotekach publicznych i szkolnych w całej Polsce odbyła się  I edycja „Nocy Bibliotek”. Tegoroczna akcja głośnego czytania dzieciom  pod hasłem "Groza nie czytać", rozpoczęła XIV Ogólnopolski Tydzień  Czytania Dzieciom. Jej celem było promowanie świata książek, wiedzy i bibliotek oraz zachęcanie do aktywnego wypoczynku w świecie literatury.                 
data dodania: 2015-06-03

 7 maja 2015 r. czyli w ubiegły czwartek młodzież klasy Ia z gimnazjum  w  Pałecznicy wraz z opiekunem p. Jackiem Ptak  wzięła udział w warsztatach  Europejskiego Dnia e-Aktywności Obywatelskiej organizowanego po raz pierwszy w Polsce i 11 innych krajach Unii Europejskiej pod hasłem „Przekaż swoją opinię Unii Europejskiej”. Warsztat jest częścią projektu E-UROPA – „Wspieranie e-Aktywności Obywatelskiej w Unii Europejskiej”  koordynowanego przez stowarzyszenie Telecentre  Europe, którego członkiem jest Fundacja Rozwoju Informacyjnego. 

data dodania: 2015-05-13

 Aby  odpowiedzieć na to pytanie  Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy już po raz czwarty zaprosiła ok. 30 dzieci  w wieku od 3 do 9 lat z całej gminy  na jedno  z największych i najatrakcyjniejszych  w Polsce nocnych spotkań dla dzieci, którego motywem  przewodnim  są  bajki i baśnie. 
data dodania: 2015-04-27

 Konkurs literacki „W krainie mitów”

5 marca 2015 r.  w ramach współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej i biblioteki szkolnej Zespoły Szkół w Pałecznicy został zorganizowany szkolny konkurs literacko-historyczny dla klasy V. W pracach komisyjnych pomagały Panie: Małgorzata Wołek – Wicedyrektor szkoły i Urszula Gałek – nauczycielka.

data dodania: 2015-03-10


 Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy jako partner Biblioteki Publicznej w Ostrowie po raz trzeci w dniu 3 lutego 2015 r. wzięła udział w projekcie „Link do Przyszłości . Młodzi. Internet. Kariera” adresowany do młodych ludzi przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Co studiować, gdzie szukać pracy, jakie zawody są najbardziej przyszłościowe – na te i wiele innych pytań młodzież  z II klasy gimnazjum Zespołu Szkół w Pałecznicy znalazła odpowiedź  podczas spotkania z młodym profesjonalistą Mikołajem Komórem,  jednym  z 20 w całej Polsce mających  ciekawą, przyszłościową pracę związaną z nowoczesnymi technologiami. 
data dodania: 2015-02-12

 Do przesłuchań w gminnym konkursie recytatorskim pn. „Oczarowani bajką”  dnia 05 lutego 2015 r. zgłosiło się 42 dzieci z trzech szkół podstawowych gminy Pałecznica. Organizatorem już VII edycji była miejscowa  Biblioteka Publiczna. Jury w osobach p. J. Hałat-Majka – Zastępca Wójta Gminy Pałecznica, p. E. Żywot-Kopeć i  p. M. Gawron z Biblioteki  Powiatowej w Proszowicach, było pod wrażeniem zaangażowania dzieci i umiejętności recytatorskich.
data dodania: 2015-02-12

 W dniach 20 i 21 listopada 2014 r. za pośrednictwem pierwszoklasistów ze szkół podstawowych gminy Pałecznica zwiększyła się liczba czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Pałecznicy.  Około 70 dzieci z Czuszowa, Ibramowic i Pałecznicy zostało „Pasowanych na Czytelnika”.  Uroczystość  tą w strojach wróżek,  prowadziłyśmy z koleżanką Halinką  z Biblioteki Publicznej w Ostrowie.

data dodania: 2014-11-26

 Od kilku lat tradycyjnie biblioteka w Pałecznicy organizuje Konkurs Recytatorski im. Ludwika Hieronima Morstina. W poniedziałek 24 listopada 2014 r. dzieci i młodzież z gminnych  szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięła udział w recytacji utworów m.in.: Brzechwy, Molnara, Szymborskiej, Leśmiana, Krasickiego, Sapkowskiego, pomijając tym razem twórczość L. H. Morstina. Z grupy trzydziestu trzech uczestników, ośmiu zakwalifikowało się do etapu powiatowego. 
data dodania: 2014-11-25

 W dniach 4 i 5 listopada 2014 r.  wzięłam udział  w  seminarium podsumowującym  III edycję projektu  „O finansach …..w bibliotece”.  Do Warszawy  zostały zaproszone bibliotekarki i bibliotekarze z bibliotek uczestniczących w tegorocznej edycji projektu, opiekunowie regionalni oraz uczestnicy projektu – osoby starsze, które brały udział w spotkaniach o tematyce edukacji finansowej, organizowanych od kwietnia do końca września w bibliotekach.
data dodania: 2014-11-18

                      Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy  jako jedna ze 100 bibliotek w całym kraju,  zakwalifikowała się  do konkursu „Kierunek: BIBLIOTEKA”, polegającym na nowym oznakowaniu Bibliotek  Publicznych i ich filii . 

data dodania: 2014-11-13

            W ubiegły czwartek przedszkolaki z Pałecznicy  świętowały w bibliotece urodziny Misiów Książkowych. Gości przywitał Miś Uszatek. Pośród regałów z książkami, w pięknej  odświętnej scenerii, wśród  kolorowych balonów i serpentyn na tronie z koroną na głowie zasiadał Król wszystkich książkowych Misiów – Kubuś Puchatek. 
data dodania: 2014-10-31

             W dniach 20 i 21 października 2014 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy wzięła udział w V Kongresie Bibliotek Publicznych, zorganizowanym w Muzeum Historii Żydów Polskich na warszawskim Muranowie.
data dodania: 2014-10-30

 18 czerwca 2014 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy – Koordynator  Wojewódzki  kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” została zaproszona  przez  Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Proszowicach -  partnera programu Comenius do poprowadzenia w grupie polsko – angielskiej  spotkania o charakterze czytelniczym

data dodania: 2014-06-30

 Minęło dziesięć lat gdy pierwszy raz czteroletnie dzieci – mieszkańcy gminy Pałecznica otrzymały książeczki ufundowane i wręczone przez Wójta gminy Pałecznica na specjalnie zorganizowanym spotkaniu pn. „Od czwartego roku bez książeczki ani kroku”. Patronatem tej akcji są: Fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom w Warszawie i Centrum Edukacyjne Bliżej Przedszkola w Krakowie.

Tegoroczna akcja czytelnicza była zarazem zakończeniem XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. 9 czerwca 2014 r.  czterdzieści osiem   najmłodszych mieszkańców  naszej gminy otrzymało „Najpiękniejsze baśnie” a rodzice,  materiały edukacyjne dotyczące  mądrego spędzania czasu ze swoim dzieckiem.

data dodania: 2014-06-16

 Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy po raz drugi wzięła udział w projekcie „O finansach ……w bibliotece – III edycja”,  sfinansowanym przez Narodowy Bank Polski. Cykl szkoleń składający się z pięciu Modułów trwał od 05 do 29 maja 2014 r. Trzynaście osób  pogłębiło tajemnicę bankowości i zdobyło umiejętności ekonomicznego gospodarowania budżetem.

Zajęcia prowadzone były w grupach i indywidualnie przy komputerach w formie kursu e - learningowego.  Często podczas szkolenia uczestnicy odwoływali się do osobistych doświadczeń a także dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

Na podstawie przeprowadzonych ankiet  dowiedzieliśmy się, że wszystkie tematy były bardzo ciekawe i  niezbędne  a zdobyta wiedza  będzie wykorzystana w codziennym życiu w zależności od potrzeb. 

data dodania: 2014-06-12

 14 maja 2014 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy w ramach „Spotkań z ciekawymi ludźmi” zorganizowała  spotkanie gimnazjalistów lokalnej szkoły z pasjonatem krótkofalówki i miłośnikiem dawnej motoryzacji - Zbigniewem Pudo ze Skalbmierza.

data dodania: 2014-05-16

 Tydzień trwała nauka podstaw korzystania z komputera z osobami 50 + w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pałecznicy. Część z nich już posiadała umiejętności  poruszania myszką, pisania  w Wordzie a nawet surfowania po Internecie  ale były też takie osoby, które po raz pierwszy próbowały  te  czynności wykonać samodzielnie.
data dodania: 2014-05-05

 Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy oraz Zespół Szkół w Ibramowicach były miejscem kolejnych spotkań ”O przyszłości -  lokalnie’’ realizowanych w ramach  projektu FRSI,  na  których zaproszony  gość - doradca zawodowy p. Małgorzata Chudeusz przedstawiła młodzieży gimnazjalnej klas III przy pomocy multimedialnej prezentacji ścieżkę edukacyjną, która już w niedługim  czasie musi być konkretnie wytyczana przez młodzież. Obecność doradcy zawodowego na spotkaniach z młodzieżą gimnazjalną nie była przypadkowa.  W tym okresie, kiedy uczniowie kończą drugi etap edukacji i stoją przed poważniejszym wyborem następnego etapu kształcenia, potrzebna jest im dobra wiedza i informacja o szkołach średnich, o aktualnym zapotrzebowaniu na rynku pracy oraz wiedza, dzięki której będą dokonywać bardziej  świadomych wyborów -  dotyczących planowania  swojej ścieżki rozwoju edukacyjnego i zawodowego. Organizatorom zależało też  na tym, aby przybliżyć uczestnikom te zawody, w których istotną rolę  odgrywają nowoczesne technologie.

data dodania: 2014-04-14

 Z 28 na  29marca 2014 r. już po raz czwarty dzieci z Gminy Pałecznica zostały zaproszone do Biblioteki Publicznej na nocną imprezę czytelniczą pn. „Noc z Andersenem” aby świętować  209 urodziny duńskiego bajkopisarza.

Noc spędzona w bibliotece jest wielką frajdą dla małych dzieci,  ponieważ często jest to ich pierwsza noc poza domem bez mamy i taty. 

data dodania: 2014-04-07

 Dnia 21 marca 2014 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pałecznicy odbyło się spotkanie warsztatowe w ramach projektu: ,,A Ja chcę na spacer... do biblioteki!" którego liderem jest Biblioteka Publiczna w Ostrowie. Spotkanie to miało na celu uświadomienie młodym rodzicom jak ważną rolę w życiu dziecka odgrywa książka.  Warsztaty prowadziła dr Wanda Matras - Mastalerz adiunkt w Instytucie Informacji Naukowej i Bibliotekoznastwa Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie.
data dodania: 2014-04-01

 W dniu 10 marca 2014 roku już po raz szósty Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy zorganizowała Gminny Konkurs Recytatorski pn.: ,,Oczarowani Bajką”. Dzieci ze Szkół Podstawowych naszej gminy podzieleni na dwie kategorie wiekowe – klas I-III oraz IV-VI wręcz aktorsko recytowali wiersze. Jury nie ukrywało, że wyłonienie najlepszych, którzy zakwalifikują się do etapu powiatowego było nie lada wyzwaniem, gdyż wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani do swoich wystąpień.
data dodania: 2014-03-11

              1 marca 2014 roku podczas XIII Poznańskich Spotkań Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu, Fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom uhonorowała Krystynę Błaut Koordynatora Wojewódzkiego „w uznaniu szczególnych zasług w propagowaniu idei czytania dzieciom” , tytułem i Nagrodą – Dyplomem „Koordynator Roku 2013”.
data dodania: 2014-03-04

 Mikołajki z Mikołajem tym razem odbyły się w  Czuszowie bez osobistego udziału Świętego Mikołaja ale za to z udziałem Wróżki. W dniu 6 grudnia 2013 roku wszystkie przedszkolaki i dzieci szkolne w wesołej atmosferze gier i zabaw otrzymały upominki.
data dodania: 2014-02-06

 W spotkaniu wzięło udział 21 uczniów klasy III Gimnazjum z Zespołu Szkół w Pałecznicy pod opieką nauczyciela informatyki p. Jacka Ptaka oraz wolontariuszka, dzięki której wykonywane były profesjonalne zdjęcia. Uczestnicy dowiedzieli się dlaczego ważne jest planowanie swojej pracy zawodowej, wspólnie rozmawiali o nowych zawodach i zastanawiali się, które z nich są najbardziej przyszłościowe. Całość miała charakter warsztatowy - były quizy, pytania, wspólne ćwiczenia oraz atrakcyjna prezentacja wnosząca dużą porcję wiedzy.
data dodania: 2014-02-06

 Jakie zawody będą preferowane w przyszłości na rynku pracy, kto będzie zagrożony bezrobociem, a kto łatwiej będzie mógł znaleźć odpowiednią pracę, ile razy będzie trzeba w ciągu swojego życia zawodowego zmieniać pracę?. Na takie m.in. pytania zawarte w quizie znaleźli odpowiedź uczniowie gimnazjum z Zespołu Szkół w Ibramowicach pod opieką p. Jacka Ptaka, uczestnicy spotkania "Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera" zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Pałecznicy i Bibliotekę w Ostrowie.
data dodania: 2014-02-06

data dodania: 2013-11-19

data dodania: 2013-11-19

data dodania: 2013-10-21

data dodania: 2013-10-21

 Przedszkole w Jaksicach.
data dodania: 2013-10-10

data dodania: 2013-08-07

data dodania: 2013-08-07

data dodania: 2013-08-07

data dodania: 2013-04-30

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA NASZEGO FACEBOOKA,
GDZIE ZNAJDZIECIE JESZCZE WIĘCEJ ZDJĘĆ Z DZIAŁALNOŚCI BIBLIOTEKI.
 
 
data dodania: 2013-04-11

data dodania: 2013-03-21

data dodania: 2013-03-21

data dodania: 2013-03-21

data dodania: 2013-03-21

data dodania: 2013-03-21

data dodania: 2013-03-21

data dodania: 2013-03-06

data dodania: 2013-02-28

data dodania: 2013-02-18

data dodania: 2013-02-11

data dodania: 2013-02-11

data dodania: 2013-02-11

data dodania: 2013-02-11

data dodania: 2013-02-07

data dodania: 2013-02-07

data dodania: 2013-02-07

data dodania: 2013-02-07

data dodania: 2013-02-06

data dodania: 2013-02-06

data dodania: 2013-02-06

data dodania: 2013-02-06

data dodania: 2013-02-06

data dodania: 2013-02-06

data dodania: 2013-02-05

data dodania: 2013-02-05

data dodania: 2013-02-05

data dodania: 2013-02-05