KOORDYNATOR ROKU 2013 dla Biblioteki w Pałecznicy - Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy

KOORDYNATOR ROKU 2013 dla Biblioteki w Pałecznicy

1 marca 2014 roku podczas XIII Poznańskich Spotkań Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu, Fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom uhonorowała Krystynę Błaut Koordynatora Wojewódzkiego „w uznaniu szczególnych zasług w propagowaniu idei czytania dzieciom” , tytułem i Nagrodą – Dyplomem „Koordynator Roku 2013”.

Wraz  z p. Krystyną  z rąk p. Ireny Koźmińskiej, Prezes Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz p. Elżbiety Olszewskiej, Dyrektorki Programowej Fundacji,  dwie Koordynatorki Wojewódzkie z pomorskiego i podkarpackiego  otrzymały Wyróżnienia.

Firma Oceanic.pl ufundowała także dla laureatek nagrody w postaci zestawu kosmetyków linii AA.

Podczas uroczystości wręczania nagród koordynatorom kampanii głośnego czytania dzieciom, odbyła się też promocja książek nagrodzonych w III Konkursie Literackim  im. Astrid Lindgren  na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży zorganizowany przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom we współpracy z wydawnictwami.

Poznańskie Spotkania Targowe są wyjątkowym wydarzeniem łączące zabawę z promocją czytelnictwa. Towarzyszył im bogaty i niezwykle atrakcyjny program wydarzeń, który przyciąga publiczność.

Celem Targów Poznańskich jest promocja książek i czytelnictwa wśród najmłodszych oraz pokazanie jak obecność dobrych i mądrych lektur jest ważna w życiu. Miłośnicy mogli spotkać się z ulubionymi pisarzami i  ilustratorami oraz mogli podziwiać w Salonie Ilustratorów prace młodych artystów plastyków.

Pani Krystyna Błaut, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Pałecznicy bardzo  dziękuje Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom, wszystkim instytucjom kulturalno – oświatowym, samorządowi gminnemu, najbliższym a także sponsorom i darczyńcom, dzięki którym została jej przyznana ta wspaniała Nagroda.