Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy
Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy

Aktualności

 
 
 
 
  
 
 
 
 .............   . .....  ...

  

Biblioteka jest instytucją, która całym swoim istnieniem

świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, 

przez które człowiek, wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję,

znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą,

osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego.”

 

                                                                               Jan Paweł

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

 
  
.....
 
       
 
..   ......  ............
 
 
     ..
 
..
 
..............
 
 
 
 
 
Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy w roku 2016 otrzymała dofinansowanie na zakup nowości czytelniczych  w kwocie 2 470,00 zł od Biblioteki Narodowej w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.
 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
 
 
 
Europejski Tydzień Kodowania

19 października klasa „II b” ze Szkoły Podstawowej w Pałecznicy uczestniczyła w warsztatach po nazwą „Wszyscy jesteśmy programistami”. Głównym celem spotkania było przedstawienie czym jest programowanie, pokazanie jego podstaw przez prostą i przyjemną zabawę.

Finał akcji "Super Czytelnika"

                     Nadszedł wspaniały czas dla najmłodszych czytelników, którzy sprostali wymaganiom i zostali Super Czytelnikami na przełomie 2016/2017 roku. W piątek (02.06) w Gminnym Centrum Kultury i Promocji Gminy Pałecznica 75 osób z całej gminy – dzieci przychodzące z rodzicami do biblioteki, przedszkolaki i uczniowie szkoły podstawowej odebrali pamiątkowe dyplomy, zakładki i słodkości.

Tydzień Bibliotek w Pałecznicy

          W dniach 8-15 maja 2017r. odbył się XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, obchodzony pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”. Jego głównym celem było podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy po raz pierwszy włączyła się w te obchody, organizując dwa spotkania dla czytelników

Wiwat Pan Andersen

      „Noc Z Andersenem” to międzynarodowa akcja promująca czytanie, organizowana z okazji Dnia Książki Dziecięcej, obchodzonego w dniu urodzin H. CH. Andersena. Nasza Biblioteka po raz szósty dołączyła do akcji i zamieniła się na tę jedną noc w magiczną krainę baśni. Zaproszono do niej 36 młodych miłośników książek i czytania, którzy przybrali z tej okazji postaci elfów, wróżek, królów, kowbojów i wielu innych bohaterów baśni. Przynieśli też ze sobą latarki oraz dobry humor, który przez cały wieczór ich nie opuszczał i dopisywał. 

Maraton feriowy w bibliotece zakończony!

Po prawie półrocznym zmaganiu się dzieci i młodzieży ze szkołą i nauką, przyszedł czas na upragniony i długo oczekiwany zimowy odpoczynek. Aby nie był nudą i bezczynnym marnowaniem czasu GBP w Pałecznicy, po raz pierwszy zorganizowała cykl zajęć bibliotecznych pod hasłem „Ferie w bibliotece”, dla tych którzy pozostali w miejscu zamieszkania w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci, zarówno tych młodszych, jak i tych nieco starszych.

Święto Pluszowego Misia

        Pluszowy miś to zabawka niezwykła, o czym świadczyć może obchodzone 25 listopada jego święto. Niepozorny, grubiutki i mięciutki jest bohaterem wielu książek i filmów. Występował w różnych odsłonach kolorystycznych i wielkościach na wszystkich kontynentach. Zna i kocha go każde dziecko, a zwłaszcza uczniowie klasy „O” z Zespołu Szkół w Pałecznicy, gdyż 30 listopada w ten mroźny poranek przybyli do biblioteki, aby uczcić właśnie to święto.

Rok 2016 - Rokiem Ludwika Hieronima Morstina
24 listopada 2016r. Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy przeprowadziła kolejną edycję gminnego konkursu recytatorskiego im. Ludwika Hieronima Morstina organizowanego już od kilkudziesięciu lat. Celem konkursu jest kształtowanie związków emocjonalnych w oparciu o tradycję lokalną, oraz upamiętnienie i propagowanie twórczości rodzimego pisarza.
 
Happy Halloween

31 października wieczorową porą w bibliotece w Pałecznicy pojawiły się czarownice, wampiry, kościotrupy, duchy, upiory i inne stwory. Wszystkie te straszne postaci przybyły do biblioteki z okazji święta Halloween.

"Od czwartego roku bez książeczki ani kroku" - XII edycja

Stało się już tradycją, że w okresie jesiennym w Gminie Pałecznica co roku odbywa się gminna akcja propagująca czytelnictwo wśród najmłodszych mieszkańców gminy, którą jest „Od czwartego roku bez książeczki ani kroku”. Tak też było i tym razem, gdyż 27 października w Gminnym Centrum Kultury i Promocji Gminy Pałecznica odbyła się 12 edycja tej zaszczytnej akcji, której głównym celem jest zachęcanie rodziców do głośnego czytania swoim dzieciom.

Lekcja biblioteczna dla przedszkolaków

          Dnia 22 września  br. Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy zorganizowała zajęcia dla  najmłodszej grupy przedszkolaków z Zespołu Szkół w Pałecznicy pod tytułem „Biblioteka zaprasza”.

Czytanie łączy

           11 maja br. miałam przyjemność po raz czwarty spotkać się z uczniami szkoły podstawowej w Koszycach. Spotkanie zostało zorganizowane  z inicjatywy kierowników  bibliotek:  szkolnej i  publicznej.

Jedna Polska - różne obyczaje

„Spotkanie z poezją” to tytuł szkolnego konkursu recytatorskiego w  Jaksicach, który po raz dziewiąty został zorganizowany przez troje nauczycieli miejscowej szkoły 7 kwietnia 2016r.

Noc z Andersenem-2016

      Jest taka jedyna noc w roku, którą warto spędzić w Bibliotece. W tę noc Biblioteka tętni życiem do późnych godzin nocnych,  a między regałami można spotkać śpiące dzieci.  To „Noc z Andersenem” – międzynarodowa akcja promująca czytelnictwo, organizowana z okazji Dnia Książki Dziecięcej oraz rocznicy urodzin Hansa Christiana Andersena.