Mikołajki z Mikołajem - Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy

Mikołajki z Mikołajem

„Mikołajki z Mikołajem” tym razem odbyły się w  Czuszowie bez osobistego udziału Świętego Mikołaja ale za to z udziałem Wróżki, która obdarowała wszystkie przedszkolaki i dzieci z najmłodszych klas a także ich opiekunów słodyczami i owocami.

Mikołaj zostawił dla dzieci w nocy na szkolnym parapecie prezenty i list, w którym przesyłał pozdrowienia i obietnicę obecności w przyszłym roku.

Chociaż  na dworze panowała wiosenna aura to Panie postarały się,  aby wewnątrz budynku była zimowa atmosfera. Śnieżynki i aniołki zwisające z sufitów, zielone drzewko iskrzące się kolorowymi ozdobami, oraz melodie płynące z magnetofonu,  wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

Dzieci zostały podzielone na trzy  grupy wiekowe i wykonały prace plastyczne o tematyce św. Mikołaja. Następnie wzięły udział w konkursie literackim i  zjadaniu  pierniczków bez użycia rąk oraz  rozwiązywaniu zagadek.

Na koniec wszyscy zgodnie oświadczyli, że Św. Mikołaj mógłby ich odwiedzać codziennie.