Konkurs Recytatorski o Ludwiku Hieronimie Morstinie 2013r. - Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy

Konkurs Recytatorski o Ludwiku Hieronimie Morstinie 2013r.

05 listopada 2013 r. odbyły się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego „im. Ludwika Hieronima Morstina”, w którym wzięło udział 29 uczestników z dwóch gminnych szkół: Pałecznicy i Ibramowic.

Celem tego konkursu jest kształtowanie związków emocjonalnych w oparciu o tradycję  lokalną,  oraz upamiętnienie i propagowanie twórczości rodzimego pisarza.

Uczestnicy konkursu  prezentowali poezję i prozę.   W przypadku tej drugiej  w kategorii uczniów gimnazjalnych  recytowano  fragmenty książki pn.”Spotkania z ludźmi”- L.H. Morstina, Tolkiena, Smidta, Zafona, Dumasa i in.,  natomiast  poezja  dotyczyła w  większości utworów   Tuwima,  Brzechwy i  Szymborskiej.

Komisja w składzie:  p. Eweliny Żywot Kopeć , p. Marii Gawron i Krystyny Błaut ,  wysłuchała uczestników  i wyróżniła 9 osób do reprezentacji  gminy w powiatowym finale konkursu w Proszowicach.

Laureatami  kategorii  klas od IV – VI  Szkoły Podstawowej zostali:

·         Milena Bugaj                    – Ibramowice (I miejsce)

·         Natalia Tałach                  - Ibramowice (II miejsce)

·         Maja Maksymiec              – Pałecznica   (III miejsce)

·         Szymon Raś                     – Pałecznica   (Wyróżnienie)

·         Zuzanna Bujak                  – Ibramowice (Wyróżnienie)

Laureatami z Gimnazjum w Pałecznicy zostali:

·         Iwona Duraj                      -  (I miejsce)

·         Alicja Wójcik                     -  (II miejsce)

·         Aleksandra Marzec             -  (III miejsce)

·         Wiktoria Auguścik              -  (Wyróżnienie)

Wszyscy  uczestnicy  konkursu otrzymali  dyplomy a laureaci nagrody książkowe ufundowane przez organizatora.

Organizator - Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy dziękuje uczniom za udział w konkursie, nauczycielom za przygotowanie uczniów oraz Dyrekcji i pracownikom Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Proszowicach za życzliwość i udział w Komisji.