Zabawa z książką w jesienne dni - Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy

Zabawa z książką w jesienne dni

Pod koniec września  i na początku października  2013 r. w ramach kampanii Cała Polska czyta dzieciom zostałam zaproszona przez  Lidera kampanii panią Beatę  Makowską – nauczycielkę Szkoły Podstawowej w Jaksicach (pow. miechowski) na spotkanie czytelnicze z przedszkolakami.

Pod koniec września  i na początku października  2013 r. w ramach kampanii Cała Polska czyta dzieciom zostałam zaproszona przez  Lidera kampanii panią Beatę  Makowską – nauczycielkę Szkoły Podstawowej w Jaksicach (pow. miechowski) na spotkanie czytelnicze  z przedszkolakami.

W dwóch pomieszczeniach ubranych w kolorowe balony, serpentyny i  kwiaty czekały na Wróżkę  maluszki i nieco starsze przedszkolaki wraz z panią Beatą ubrane  w kolorowe stroje bajkowe. Parę dni później  zostałam zaproszona do Radziemic i Łętkowic na spotkania z przedszkolakami zainicjowane przez  Kierowniczkę  Gminnej Biblioteki Publicznej w Radziemicach -  pani Jolantę Kupczyk. I tutaj  podobnie jak na poprzednich spotkaniach dzieci czekały z niecierpliwością  na przyjazd Wróżki.    Ze względu na dużą ilość przedszkolaków (razem ok. 120), dzieci bawiły się w czterech grupach 30 osobowych.

Każde spotkanie rozpoczynała zabawa integracyjna, następnie było głośne czytanie dzieciom opowiadań pt.  „Bajki o Jeżyku” i „Po rozum do głowy”, które biblioteka  otrzymała w ramach współpracy z Centrum Edukacyjnego „Bliżej Przedszkola”. Dzieciaki brały także udział w konkursach  literackich, piciu oranżady bez użycia rąk, przyklejaniu jak największej ilości piegów  na buziaczkach w określonym czasie, umieszczenia jabłuszka na kłującym grzbiecie jeża  z zawiązanymi oczami.  Wyraziły też gotowość zawarcia przyjaźni z Jeżykiem , kózką Melanią i owieczką Beatką, a ponieważ nie umieją  jeszcze pisać,  przypieczętowały ją  paluszkiem maczanym w farbie.  Zabawę uświetnił wspólny śpiew piosenki pt. „Cała Polska czyta dzieciom” oraz zabawa przy muzyce. Dzieci zostały nagrodzone za aktywny udział słodyczami  i różnymi gadżetami.  Dużą niespodziankę przygotowały przedszkolaki z Radziemic, wręczając mi piękny Album z ich grupowym  zdjęciem oraz pracami plastycznymi.

Od wszystkich otrzymałam miłe i  serdeczne słowa oraz piękne kwiaty. Mam nadzieję, że wszyscy  dobrze się bawili, ponieważ pożegnanie było bardzo ciepłe.  Otrzymałam też  zaproszenie na następną imprezę jaką jest Światowy Dzień Misia Pluszowego.