Najlepsi z Najlepszych - Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy

Najlepsi z Najlepszych

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

Według wcześniejszych zapowiedzi  zorganizowania dodatkowych rozgrywek  gry ekonomicznej pomiędzy gimnazjalistami  pn. „Najlepsi z Najlepszymi” organizatorzy -  Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy i Powiatowa i Miejska  Biblioteka Publiczna w Proszowicach zaprosiły  20 najlepszych uczestników I edycji „Chłopska Szkoła Biznesu” do ponownego udziału.

W dniu 5 marca, wybrani gimnazjaliści z   Zespołu Szkół w Pałecznicy zagrali ze sobą o tytuł „Biznesmen roku 2013”.  Tym razem,  mając już doświadczenie ekonomiczne wcielając się w XVIII -wiecznych    rzemieślników   prowadzili bardzo ożywiony handel.  W dobrze przemyślany sposób skupywali towary,  sprytnie się przy tym  targując, by następnie sprzedać je po atrakcyjnych cenach. Znalazło się także dużo odważnych kupców udających się na  wyprawy  z towarem  po całej Europie co przyniosło im spore korzyści finansowe. Honorowy tytuł „Biznesmen roku 2013” otrzymała Patrycja Mzyk  wykazując się   największym sprytem handlowym, przez co zarobiła najwięcej pieniędzy. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali „Podziękowanie za udział” w grze. Biblioteka Publiczna  w Pałecznicy składa serdeczne podziękowania:  Pani Wiolecie  Kocel –Dyrektor, nauczycielom i uczniom Zespołu Szkół Pałecznicy, oraz Paniom prowadzącym  spotkanie za  życzliwość i  serdeczność oraz miłą atmosferę  podczas  odbywających się rozgrywek.

Krystyna Błaut

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH