Chłopska Szkoła Biznesu - Tradycje i historia XVIII - wiecznego Andrychowa - Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy

Chłopska Szkoła Biznesu - Tradycje i historia XVIII - wiecznego Andrychowa

Tradycje i historia XVIII – wiecznego Andrychowa

Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy  przy współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Proszowicach zorganizowała warsztaty edukacyjne  dotyczące  ekonomicznej gry planszowej pn. ”Chłopska Szkoła Biznesu”. Do gry tej zostały wykorzystane lokalne tradycje i historia chłopów przedsiębiorców z XVIII – wiecznego Andrychowa. Celem tych działań  jest tworzenie i promowanie edukacyjnych standardów kształcenia dla przedsiębiorczości z przywracaniem lokalnej historii.  Warsztaty pomogły  uczniom   zrozumieć współczesne zjawiska gospodarcze, rozwijać kompetencje społeczne i uczyć postawy przedsiębiorczej.

Udział w grze  wzięło  ok. 80  uczniów wraz z opiekunami  z czterech klas Zespołu Szkół Gimnazjalnych w Pałecznicy. Wcielając się w tkaczy, kowali i piekarzy świetnie sobie radzili w handlu wyprodukowanymi przez siebie towarów. W każdej grupie znaleźli się super handlarze, wykazujący się sprytem i pomysłowością co spowodowało, że 20 –tu „Najlepszych” podejmie  jeszcze jedną rozgrywkę handlową w dniu 05 marca 2013 r. Warsztaty prowadziły bibliotekarki z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Proszowicach  p. Ewelina Żywot Kopeć i p. Maria Gawron za co im serdecznie dziękujemy.

Krystyna Błaut

Zdjęcia ze zmagań gimnazjalistów oraz z gry "Najlepszych" znajdziecie w dziale Galeria.