Zaczarowana Kraina Bajek - Zaczarowana Kraina Bajek - Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy

Zaczarowana Kraina Bajek

04 marca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pałecznicy, maluchy z miejscowego przedszkola zamieniły się w małych magów. Do „ Zaczarowanej Krainy Bajek” przedostały się przez „Tunel Bajkowy”, skosztowały „Eliksiru” i założyły „Czapkę Czarnoksiężnika”.
           Przedszkolaki poznały historię dwóch czarownic, gdzie jedna żyła w przyjaźni z otoczeniem a druga była bardzo wrogo do niego nastawiona.
           Na dzieci czekało nie lada wyzwanie. Z zawiązanymi oczami w asyście kolegów miały przedstawić za pomocą farb i pędzla swoje fantazje. Malowanie okazało się świetną zabawą, przerywnikiem, a zarazem wstępem do dalszej zabawy, którą były „Czarodziejskie tańce”.
           Po pląsach przyszedł czas na „podróż w krainę bajek”. Dzieciaki podzielono na cztery grupy. Każda z nich otrzymała zestaw ilustracji z różnych bajek i przy pomocy swoich opiekunek dopasowywały je do rozłożonych przed nimi tytułami. To zadanie utwierdziło nas, że dzieciom czytają dorośli.
           Jak przystało na prawdziwych magów, przedszkolaki wraz z Wróżką za pomocą magicznych zaklęć zaczęły wielkie czarowanie. Nadmuchane wcześniej balony potarte o sweterek kolegi, wzbudzały wielkie zainteresowanie, ponieważ przyciągały cukier. W wyniku takiego doświadczenia mogły zaobserwować zjawisko elektryczności. Dowiedziały się również o istnieniu „czarodziejskiej szklanki”, która napełniona wodą i odwrócona do góry dnem- nie rozlała się.
           Ostatnia zabawa była z „ Zaczarowaną Chustą”, pod którą chowały się maskotki – postacie bajkowe, które w końcu zamieniły się w słodkie lizaki.
           Dzień ten z pewnością dla małych czarodziejów był pełen wrażeń i nowych doświadczeń. Milusińscy opuścili progi Biblioteki z radością i uśmiechem na ustach.