Mali Magowie w Nadzowie - Mali Magowie w Nadzowie - Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy

Mali Magowie w Nadzowie

24 lutego br. Przedszkole w Nadzowie zamieniło się w czarodziejski Pałac sułtana Abdulla. Pałac ten znajdował się w ?Zaczarowanej Krainie? i aby przedostać się do owej krainy dzieci musiały przeczołgać się przez ?Bajkowy Tunel?, poczęstować się ?magicznym syropem? i założyć ?Czapkę Czarnoksiężnika?. Ta świetna zabawa została zainspirowana książką Wojciecha Widłaka pt.?Syrop Maga Adakadabry? w oparciu o projekt ?Czytam sobie w bibliotece?. Dzieci poznały historyjkę pewnego sułtana i nieudanego planu czarodzieja, który za pomocą podstępu i magii chciał zdobyć tron . Następnie wszyscy pomalowali portret bohatera opowiadania i zostali zaproszeni do ?Czarodziejskiego Tańca?. Punktem kulminacyjnym spotkania była prawdziwa przygoda z magią. ?Mali Czarodzieje? musieli zaczarować Wróżkę w Czarodziejkę by sami mogli stać się jej pomocnikami. Wypowiadając wspólnie magiczne słowa zaklęć obserwowali jak do napełnionego powietrzem balonika, potartego o sweterek kolegi przyklejał się cukier, albo woda w szklance odwróconej do góry dnem i uniesiona wysoko nad stołem nie wylała się, albo też jak jedna z zabawek nakrytych ?Czarodziejską Chustą? zamieniła się w słodycze. Wszystkie czynności były powtarzane kilkakrotnie, ponieważ każdy chciał doświadczyć owych czarów. Maluchy ? ?mali magowie? bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zabawach prowadzonych przez Wróżkę ? Czarodziejkę i dwie pomocnice. Bardzo ważne jest w tym wszystkim, aby mali ludzie przez zabawę uczyli się myślenia i w ciekawy sposób pobudzali swoją wyobraźnię co na pewno zaowocuje w ich dorosłym życiu.