Konkurs literacki - Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy

Konkurs literacki

5 marca 2015 r.  w ramach współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Pałecznicy  z  biblioteką szkolną Zespołu Szkół w Pałecznicy został zorganizowany  konkurs literacko-historyczny dla klasy V. W pracach komisyjnych pomagały Panie: Małgorzata Wołek – Wicedyrektor szkoły i Urszula Gałek – nauczycielka.

Celem  konkursu jest:

- rozwijanie zainteresowań czytelniczych,

- rozwijanie zainteresowań kulturą starożytnych greków,

- wzbogacanie wiedzy z zakresu literatury antycznej,

- poznanie niezwykłych wzorców osobowych,

- dostrzeżenie ponadczasowego znaczenia mitologii greckiej i jej miejsca w tradycji i kulturze,

- doskonalenie umiejętności rozwiązywania zadań tekstowych.

Konkurs został podzielony na dwa etapy. W I etapie – pisemnym wzięło udział 22 uczniów, z pośród których wyłoniono do etapu II  uczestników, którzy zdobyli największą ilość punktów.

Finał konkursu odbył się w postaci ustnego quizu. Każdego z pięciu finalistów  wspierało podpowiedzią dwóch wybranych przez siebie uczniów. Taka sytuacja pozwoliła  całej klasie na dodatkowe uzupełnienie wiedzy.

Najlepszymi okazali się:

Czekaj Mateusz,  Przeniosło Aleksandra, Wleciał Gabriela, Baran Joanna i Maksymiec Maja, których  nagrodzono Dyplomami i książkami ufundowanymi przez bibliotekę publiczną.

Organizowanie konkursu mitologicznego jest doskonałą formą powtórki omawianych na lekcjach tekstów oraz rozwijania swojej wyobraźni.

Dzięki mitom uczniowie rozbudzają swoje zainteresowania kulturą śródziemnomorską, poznając starożytny świat bogów.