Oczarowani bajką.......w pałecznickiej gminie. - Oczarowani bajką.......w pałecznickiej gminie. - Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy

Oczarowani bajką.......w pałecznickiej gminie.

Organizatorem już VII edycji była miejscowa  Biblioteka Publiczna.

Do przesłuchań w gminnym konkursie recytatorskim pn. „Oczarowani bajką”  dnia 05 lutego 2015 r. zgłosiło się 42 dzieci z trzech szkół podstawowych gminy Pałecznica. Organizatorem już VII edycji była miejscowa  Biblioteka Publiczna.

Jury w osobach p. J. Hałat-Majka – Zastępca Wójta Gminy Pałecznica, p. E. Żywot-Kopeć i  p. M. Gawron z Biblioteki  Powiatowej w Proszowicach, było pod wrażeniem zaangażowania dzieci i umiejętności recytatorskich. Dzieciom głównie do gustu przypadły utwory J. Brzechwy i J. Tuwima, czego dowodem było recytowanie wierszy właśnie tych autorów.

Celem konkursu jest popularyzacja dziecięcej poezji polskich twórców, rozwijanie uzdolnień artystycznych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci,  poszukiwanie nowatorskich interpretacji bardziej i mniej znanych utworów poetyckich oraz zainteresowanie dzieci poezją polską.

Komisja Konkursowa z pośród tak licznej grupy wyłoniła po cztery osoby z dwóch grup wiekowych do etapu powiatowego.

W kategorii klas od I do III lauretami zostali:

Izabela Rogala  - I Miejsce

Aleksandra Kura – II Miejsce

Aleksandra Antosik  - III Miejsce

Wiktor Czekaj – Wyróżnienie

W kategorii klas od IV do VI lauretami zostali:

Maja Maksymiec – I Miejsce

Karolina Czekaj – II Miejsce

Kamila Pieczyrak – III Miejsce

Milena Nowakowska – Wyróżnienie

Gminna Biblioteka Publiczna gratuluje talentu wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie, bardzo dziękuje Komisji konkursowej za udział w pracach, oraz Nauczycielom za aktywną postawę  i poświęcony czas na  przygotowanie swoich podopiecznych w reprezentowaniu swojej szkoły na terenie gminy i powiatu.Życząc dalszych sukcesów szkolnych zapraszam do kolejnej edycji konkursu.