Co studiować ? Jaki wybrać zawód? - Co studiować ? Jaki wybrać zawód? - Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy

Co studiować ? Jaki wybrać zawód?

Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy jako partner Biblioteki Publicznej w Ostrowie po raz trzeci w dniu 3 lutego 2015 r. wzięła udział w projekcie „Link do Przyszłości . Młodzi. Internet. Kariera” adresowany do młodych ludzi przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy jako partner Biblioteki Publicznej w Ostrowiepo raz trzeci w dniu 3 lutego 2015 r. wzięła udział w projekcie „Link do Przyszłości . Młodzi. Internet. Kariera” adresowany do młodych ludzi przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Co studiować, gdzie szukać pracy, jakie zawody są najbardziej przyszłościowe – na te i wiele innych pytań młodzież  z II klasy gimnazjum Zespołu Szkół w Pałecznicy znalazła odpowiedź  podczas spotkania z młodym profesjonalistą Mikołajem Komórem,  jednym  z 20 w całej Polsce mających  ciekawą, przyszłościową pracę związaną z nowoczesnymi technologiami. Wszystkich łączy charyzma, pasja i ważne doświadczenia zawodowe, mogące być inspiracją  dla młodych ludzi.

Mikołaj Komór w swoim młodym życiu osiągną bardzo dużo: jest założycielem oraz przewodniczącym zarządu Stowarzyszenia Grupy Progress, instytucji szkoleniowej działającej na rzecz budowy silnego, nowoczesnego społeczeństwa europejskiego, która prowadzi szkolenia m.in. z przedsiębiorczości, kreowania ścieżek kariery, zarządzania informacją. Brand Director inicjatywy „Ruszmy Szczecin”, a także wydawcą miesięcznika „Szczecin in Progress”. Jest Koordynatorem projektów takich jak: „Inicjatywy przedsiębiorczości”(dofinansowanie samorządowe), „Wielka aktywność w małym mieście”(dofinansowanie UE FRSE), czy festiwalu Flow.  Coach projektów posiadających dofinansowanie z funduszy strukturalnych UE. Trenerem w zakresie przedsiębiorczości oraz aktywności społecznej i zawodowej. Absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Specjalistą ds. tworzenia wizerunku organizacji oraz kampanii marketingowych. Organizatorem wielu konferencji i debat. Prezesem i współwłaścicielem firmy Corona Group Sp. z o.o

Podczas spotkania zaproszony gość opowiedział o swoich doświadczeniach  zawodowych i o dobrych praktykach w drodze do kariery. Przeprowadził również z uczestnikami quiz wiedzy. Siedem konstruktywnych pytań quizu pozwoliło zawodnikom rywalizujących grup na poszerzenie wiedzy o informacje dotyczące aktualnego rynku pracy ściśle związanego z nowymi technologiami. Zachęcał wszystkich do odważnego działania, do nauki a zwłaszcza języków obcych, wyznaczania sobie celów, dobierania do współpracy ludzi pozytywnie nastawionych do życia i godnych zaufania, do nie zrażania się niepowodzeniami.

Na zakończenie poprosiliśmy uczniów o dokończenie zdania: „Najbardziej podczas spotkania zainspirowało mnie…..” i okazało się, że doceniono siłę motywacji jako motoru napędowego do spełniania edukacyjnych i zawodowych marzeń.

Młodych ludzi zainteresowanych kształtowaniem własnej kariery  edukacyjnej i zawodowej , chcących poznać najnowsze trendy na rynku pracy, zachęcam do korzystania z bazy  wiedzy na stronie www.linkdoprzyszlosci i na facebooku:  www.facebook.co/linkdoprzyszlosci.