Tradycja i szacunek dla rodzimego pisarza - Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy

Tradycja i szacunek dla rodzimego pisarza

Od kilku lat tradycyjnie biblioteka w Pałecznicy organizuje Konkurs Recytatorski im. Ludwika Hieronima Morstina. W poniedziałek 24 listopada 2014 r. dzieci i młodzież z gminnych  szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięła udział w recytacji utworów m.in.: Brzechwy, Molnara, Szymborskiej, Leśmiana, Krasickiego, Sapkowskiego, pomijając tym razem twórczość L. H. Morstina. Z grupy trzydziestu trzech uczestników, ośmiu zakwalifikowało się do etapu powiatowego. Komisja miała duży problem z wyłonieniem najlepszych, ponieważ wszyscy byli  świetnie  przygotowani.

W kategorii grupy klas od IV do VI miejsca kształtowały się następująco:

I Miejsce -   Kamila Pieczyrak                 - kl. VI

II Miejsce – Karolina Czekaj                    - kl. IV

III Miejsce – Milena Nowakowska            - kl. IV

WYRÓŻNIENIE – Maćkowska Klaudia    - kl. VI

W kategorii grupy klas gimnazjalnych wyróżnieni zostali:

I Miejsce              – Alicja Wójcik – kl. III

II Miejsce              - Milena Bugaj – kl. I

III Miejsce             - Justyna Niedopytalska – kl. III

WYRÓŻNIENIE   - Aleksandra Marzec  -  kl. III

Gminna Biblioteka Publiczna - organizator i fundator nagród książkowych, dziękuje uczestnikom konkursu za podtrzymywanie tradycji lokalnej oraz upamiętnianie i propagowanie twórczości rodzimego pisarza,  nauczycielom za czas poświęcony  w przygotowanie  swoich podopiecznych , komisji  za wsparcie działań bibliotecznych.