O finansach... w bibliotece! - Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy

O finansach... w bibliotece!

Edukacja ekonomiczna  dla seniorów w Pałecznicy …..zakończona.

Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy po raz drugi wzięła udział w projekcie „O finansach ……w bibliotece – III edycja”,  sfinansowanym przez Narodowy Bank Polski. Cykl szkoleń składający się z pięciu Modułów trwał od 05 do 29 maja 2014 r. Trzynaście osób  pogłębiło tajemnicę bankowości i zdobyło umiejętności ekonomicznego gospodarowania budżetem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się tematy: ”Lokaty,  kredyty, karty”  oraz „rynki ubezpieczeniowe”.

Uczestnicy bardzo cenili sobie informacje  o tym,  gdzie szukać pomocy jeśli zostaną  złamane ich prawa przez ubezpieczycieli, jak dotrzeć do informacji pomagającej w świadomym zakupie polis, jakie mogą być zagrożenia w związku z rentą dożywotnią, gdzie i kogo informować o utracie karty,  jak płacić rachunki nie wychodząc  z domu,  czy wreszcie jak bezpiecznie  i korzystnie lokować swoje oszczędności w bankach.

Zajęcia prowadzone były w grupach i indywidualnie przy komputerach w formie kursu e-learningowego.Często podczas szkolenia uczestnicy odwoływali się do osobistych doświadczeń a także dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

Na podstawie przeprowadzonych ankiet  dowiedzieliśmy się, że wszystkie tematy były bardzo ciekawe i  niezbędne  a zdobyta wiedza  będzie wykorzystana w codziennym życiu w zależności od potrzeb.

Do domu wszyscy otrzymali materiały szkoleniowe,  adresy przydatnych stron, które umożliwią dokładną,  indywidualną powtórkę  tematów oraz płytkę  ze zdjęciami.

Szkolenie zostało zakończone wręczeniem uczestnikom Certyfikatów  przez  dr Wojciecha  Momota  – Koordynatora Wojewódzkiego  tego szkolenia.