Pasowanie na czytelnika pierwszoklasistów z Pałecznicy - Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy

Pasowanie na czytelnika pierwszoklasistów z Pałecznicy

Pierwsza klasa Zespołu Szkół w Pałecznicy w zeszłym tygodniu została zaproszona do Gminnej Biblioteki Publicznej w Pałecznicy na "Spotkanie z Książką". 26. dzieci w tym dniu zostało Pasowanych na Czytelnika Biblioteki Publicznej. Zanim jednak zostali pełnoprawnymi czytelnikami, zapoznali się z regulaminem biblioteki i złożyli ślubowanie.

(fot. GBP w Pałecznicy)

Pierwsza klasa Zespołu Szkół w Pałecznicy w zeszłym tygodniu została zaproszona do Gminnej Biblioteki Publicznej w Pałecznicy na "Spotkanie z Książką". 26. dzieci w tym dniu zostało Pasowanych na Czytelnika Biblioteki Publicznej. Zanim jednak zostali pełnoprawnymi czytelnikami, zapoznali się z regulaminem biblioteki i złożyli ślubowanie:

MY UCZNIOWIE PIERWSZEJ KLASY
TOBIE KSIĄŻKO PRZYRZEKAMY,
ŻE SZANOWA CIĘ BĘDZIEMY,
KRZYWDY ZROBIĆ CI NIE DAMY.
OBOWIĄZKÓW CZYTELNIKA,
BĘDZIEMY PRZESTRZEGAĆ PILNIE,
I Z TWYCH RAD I TWYCH MĄDROŚCI
KORZYSTAĆ OD DZIŚ ZAWSZE
PRZYRZEKAMY!

Nauczyły się także wierszyka, który był przerywnikiem podczas spotkania:

Szanuj książki z biblioteki
czy lato czy zima,
do miesiąca każdą książkę
w domu możesz trzymać.

Następnie, wszystkim dzieciom zostały założone Karty Czytelnicze pozwalające na wypożyczanie książek. Zainteresowanie przygotowaną wcześniej wystawką literatury dla najmłodszych było bardzo duże. Książeczki w mig znalazły się w rączkach wypożyczających.

Spotkanie oczywiście nie mogło się odbyć bez głośnego czytania dzieciom. Tym razem dzieci za pośrednictwem e-boka wysłuchały opowieść "O słoniu co siedział na jaju" czytanej przez aktorkę Edytę Jungowską.

Na zakończenie wszyscy otrzymali "Dyplomy Pasowania na Czytelnika", zakładki, naklejki, plan lekcji i słodycze. Młodzi czytelnicy obiecali często odwiedzać Bibliotekę.

Krystyna Błaut - GBP w Pałecznicy