Strona głowna  /  Aktualności  /  Europejski Tydzień Kodowania
Europejski Tydzień Kodowania
data dodania: 2017-12-05 14:38:56

19 października klasa „II b” ze Szkoły Podstawowej w Pałecznicy uczestniczyła w warsztatach po nazwą „Wszyscy jesteśmy programistami”. Głównym celem spotkania było przedstawienie czym jest programowanie, pokazanie jego podstaw przez prostą i przyjemną zabawę. Dzieciaki uczyły się kodowania na podstawie czynności z życia codziennego, tworzyły przepis na przygotowanie kanapki z masłem, serem i pomidorem oraz układały w odpowiedniej kolejności ilustracje obrazujące przepis na zaparzenie herbaty . W ten sposób nauczyły się przewidywać i planować kolejność czynności. Brały również udział w zabawie polegającej na sterowaniu osobą (kolegą/koleżanką z grupy) przy pomocy strzałek na specjalnie przygotowanej planszy.
GBP w Pałecznicy serdecznie dziękuje wszystkim za udział w warsztatach.
Dzieciaki byliście świetni!