Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy
Strona głowna  /  Aktualności  /  Finał akcji "Super Czytelnika"
Finał akcji "Super Czytelnika"
data dodania: 2017-06-08 12:15:28

              Nadszedł wspaniały czas dla najmłodszych czytelników, którzy sprostali wymaganiom i zostali Super Czytelnikami na przełomie 2016/2017 roku. W piątek (02.06) w Gminnym Centrum Kultury i Promocji Gminy Pałecznica 75 osób z całej gminy – dzieci przychodzące z rodzicami do biblioteki, przedszkolaki i uczniowie szkoły podstawowej odebrali pamiątkowe dyplomy, zakładki i słodkości. W ramach podziękowań za tak wielkie zaangażowanie się w akcję, dla wszystkich dzieci wystąpił krakowski teatrzyk „Maska”. Spektakl pt. „Wyobraźnia czeka ukryta w bibliotekach” promował czytelnictwo. Aktorzy przedstawili bajkową opowieść, o tym jak wiele dobrego daje ludziom czytanie książek. Spektakl nie tylko rozwijał emocjonalną i pozytywna postawę do książek i czytelnictwa, ale także wyobraźnię i wrażliwość u dzieci.
               Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy była organizatorem akcji, do której zaprosiła przedszkola z całej gminy oraz dzieci ze szkoły podstawowej. Wymagania były dość wysokie. Dzieci miały odwiedzić 20 razy bibliotekę. To oznacza, że Super Czytelnik przez dwadzieścia tygodni od grudnia 2016 r. do końca kwietnia 2017 r. przynajmniej raz w tygodniu odwiedził bibliotekę!
Z radością informujemy, że akcję ukończyły w sumie 34 osoby! Każdy Super Czytelnik oprócz pamiątkowych dyplomów w nagrodę otrzymał książkę. Cieszy nas, że w każdej placówce przedszkolnej i klasie biorącej udział był co najmniej jeden Super Czytelnik. 
                Dziękujemy za zaangażowanie w akcję, przede wszystkim dzieciom z całej gminy oraz opiekunom grup, a także rodzicom którzy dbali o to by dzieci mogły dotrzeć do biblioteki publicznej, by wypożyczyć książkę i podbić pieczątkę. 
Akcja „Zostań Super Czytelnikiem” była świetną promocją czytelnictwa. Pokazała również dzieciom, że biblioteka może być ciekawym i atrakcyjnym miejscem, a czytanie to fantastyczna przygoda. Pod koniec roku rusza druga edycja, na którą już serdecznie zapraszamy! :)Komentarze
Dodaj komentarz
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Komentarz
Wpisz wynik: 2+3