,,Krasnoludki w bibliotece! - Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy

,,Krasnoludki" w bibliotece!

Rano do naszej kolorowej biblioteki zawitała grupa „Krasnoludków” z Oddziału Przedszkolnego z Ibramowic. Dzieci po raz pierwszy odwiedziły bibliotekę. Grupa wybrała się na "spacer" po bibliotece, dzięki temu dzieci odkryły mnóstwo kolorów znajdujących się między bibliotecznymi regałami. Odwiedziliśmy wypożyczalnię dla dorosłych, dział popularno-naukowy, czytelnię multimedialną oraz zatrzymaliśmy się na dłuższą chwilę w najbardziej lubianym miejscu przez dzieci – kąciku dla najmłodszych. W czasie spotkania maluchy poznały zasady poszanowania książek, zostały zapisane do biblioteki, wypożyczyły sobie książeczki do domu oraz wysychały opowiadania pt. „Mole książkowe”. Na koniec z racji tego, że był to tłusty czwartek, dzieciaki uczestniczyły w krótkiej pogawędce o tradycjach tłustoczwartkowych, brały udział w „pieczeniu” faworków z papieru i zajadaliśmy się pysznymi pączkami ;)
Gorąco dziękuję za spotkanie i zapraszam na kolejne!