Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy
Strona głowna  /  Aktualności  /  Maraton feriowy w bibliotece zakończony!
Maraton feriowy w bibliotece zakończony!
data dodania: 2017-02-15 09:49:10

          Po prawie półrocznym zmaganiu się dzieci i młodzieży ze szkołą i nauką, przyszedł czas na upragniony i długo oczekiwany zimowy odpoczynek. Aby nie był nudą i bezczynnym marnowaniem czasu GBP w Pałecznicy, po raz pierwszy zorganizowała cykl zajęć bibliotecznych pod hasłem „Ferie w bibliotece”, dla tych którzy pozostali w miejscu zamieszkania w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci, zarówno tych młodszych, jak i tych nieco starszych.

         W pierwszym dniu ferii bibliotecznych odbyła się impreza dla wszystkich fanów Anny, Elsy i Olafa, podczas której przenieśliśmy się do „Krainy Lodu”. Wspólnie stworzyliśmy piękne korony, jak również rozwiązaliśmy krzyżówkę sprawdzającą znajomość tej bajki. Wiele radości dzieciom dostarczyło przypinanie nosa Olafowi z zamkniętymi oczami oraz konkurencja łowienie rybek, która była niezwykle zacięta i emocjonująca.  Na koniec spotkania nie mogło zabraknąć wspólnie zaśpiewanej piosenki „Mam tę moc”.

         Drugi dzień poświęcony był grą planszowym. Graliśmy w gry ćwiczące pamięć i spryt, m.in. w ruch poszły bierki, szachy, warcaby, domino, chińczyk, różnego rodzaju gry planszowe, puzzle. Każdy uczestnik znalazł coś dla siebie.

           W kolejnym dniu miały miejsce warsztaty plastyczne. Wykorzystując kolorowe papiery, klej, brokatowe naklejki, pisaki, kolorowe piórka oraz oczywiście nożyczki, uczestnicy „wyczarowali” przepiękne maski karnawałowe. W dalszej części spotkania dziewczynki wykonywały kolorowe motylki z papieru i łyżeczek plastikowych, natomiast chłopcy próbowali swoich sił w tworzeniu papierowych pingwinów.

         Drugi tydzień bibliotecznych ferii rozpoczęliśmy od ćwiczenia szarych komórek, rozwiązując kolorowe rebusy, krzyżówki tematyczne, łamigłówki oraz zagadki literackie. Wszyscy uczestnicy z dużym zapałem i wielką przyjemnością angażowali się w każde zadanie.

           W środę odbyły się zajęcia poświęcone Dniu Zakochanym. Na początku spotkania dzieci poznały historię Świętego Walentego, który jest Patronem zakochanych oraz nauczyły się jak słowo „Kocham  Cię” brzmi w obcych językach. Dzieci uczestniczyły w walentynkowych wróżbach przekłuwając serce z wypisanymi imionami swych sympatii, a w serduszkowych balonikach czekały na nie różne zadania do wykonania.

          Zakończeniem ferii w bibliotece był bal karnawałowy, na którym można było spotkać wróżki, królewny, pszczółkę, Czerwonego Kapturka, czarownicę, pirata, policjanta, strażaka, spidermena…. nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Dzieci bawiły się przy utworach przygotowanych specjalnie dla nich. W czasie balu było wiele  konkursów i zabaw, w których można było wygrać słodycze. Jednak największy zachwyt wywarła na dzieciach biblioteczna fotobudka. Dla wszystkich chętnych przygotowano szereg rekwizytów (śmieszne okulary, wąsy, usta, korony, krawaty, maski weneckie) oraz specjalne tło do zdjęć.

           Każdego dnia dzieci przychodziły na zajęcia z uśmiechem na twarzy, co było najlepszym dowodem podziękowania i uznania. Mimo, że zajęcia się już skończyły, to biblioteka jest nadal otwarta i czeka na tych, którzy chcą się z nią zaprzyjaźnić! Do miłego zobaczenia ;)Komentarze
Dodaj komentarz
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Komentarz
Wpisz wynik: 2+3