Strona głowna  /  Aktualności  /  Zimą jest wesoło
Zimą jest wesoło
data dodania: 2016-12-20 15:31:24

14 grudnia w bibliotece odbyły się zajęcia pod nazwą „Zimą jest też wesoło”. Ich adresatem byli najmłodsi czytelnicy. Podczas zajęć dzieci poznały zimową porę roku, zapoznały się z jej charakterystycznymi cechami oraz uczestniczyły w rozmowie kierowanej na temat sposobu ubierania się zimą. Wysłuchały w skupieniu również opowiadania „O zimie”, gdyż  zbliżająca się zimowa aura i świąteczny czas są doskonałą okazją, by maluchy poznały utwór opisujący w magiczny sposób piękno zimowego krajobrazu. W czasie spotkania wspólnie nauczyliśmy się krótkiej piosenki  muzyczno ruchowej, bawiliśmy się w wirujące śnieżynki, odbyła się zabawa obrazkowa „atrybuty Pani Zimy” oraz rozegraliśmy  dwie konkurencje „traf kulą do celu” i  podawanie kuli śniegowej. Zabawa była doskonała o czym świadczyć mogą uśmiechy na twarzach dzieci. Zapraszam do obejrzenia fotogalerii.