Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy
Strona głowna  /  Aktualności  /  Święto Pluszowego Misia
Święto Pluszowego Misia
data dodania: 2016-12-01 13:00:35

Pluszowy miś to zabawka niezwykła, o czym świadczyć może obchodzone 25 listopada jego święto. Niepozorny, grubiutki i mięciutki jest bohaterem wielu książek i filmów. Występował w różnych odsłonach kolorystycznych i wielkościach na wszystkich kontynentach. Zna i kocha go każde dziecko, a zwłaszcza uczniowie klasy „O” z Zespołu Szkół w Pałecznicy, gdyż 30 listopada w ten mroźny poranek przybyli do biblioteki, aby uczcić właśnie to święto.

Spotkanie rozpoczęło się od parady misiów i pogadanki - każdy miał za zadanie opowiedzieć coś o swoim przyniesionym pluszaku. Następnie dzieci obejrzały prezentację multimedialną, dzięki której zapoznały się z historią pluszowego misia, miały też okazję dostrzec różnice pomiędzy najstarszym (z 1911 r.) a współczesnym misiem. Ciekawym pomysłem okazał się również krótki film prezentujący powstawanie zabawki-misia.

W dalszej części spotkania,  poprzez prezentację przedstawiającą ciekawe fotografie niedźwiedzi, maluszki zapoznały się z ciekawostkami na temat życia prawdziwych misiów występujących w przyrodzie oraz  wysłuchały uroczej, rymowanej historyjki o przyjaźni - pomiędzy Misiem a Myszką.

W tym dniu dla dzieci przygotowano wiele atrakcji – zabawy ruchowe i plastyczne, „zgaduj-zgadule” na temat misiowych bajek, quizy,  śpiewanie piosenek, misiowe tańce oraz nie mogło zabraknąć małego co nieco. Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom „Przyjaciela  Pluszowego Misia” i lizaki.

Dzień ten był doskonałą okazją do promocji czytelnictwa i  biblioteki a jednocześnie do dobrej zabawy. Do następnego spotkania!Komentarze
Dodaj komentarz
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Komentarz
Wpisz wynik: 2+3