Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy
Strona głowna  /  Aktualności  /  "Od czwartego roku bez książeczki ani kroku" - XII edycja
"Od czwartego roku bez książeczki ani kroku" - XII edycja
data dodania: 2016-11-10 13:04:29

Stało się już tradycją, że w okresie jesiennym w Gminie Pałecznica co roku odbywa się gminna akcja propagująca czytelnictwo wśród najmłodszych mieszkańców gminy, którą jest „Od czwartego roku bez książeczki ani kroku”. Tak też było i tym razem, gdyż 27 października w Gminnym Centrum Kultury i Promocji Gminy Pałecznica odbyła się 12 edycja tej zaszczytnej akcji, której głównym celem jest zachęcanie rodziców do głośnego czytania swoim dzieciom.
Uroczystość rozpoczęła się od muzycznego akcentu. Grupa przedszkolaków (4 i 5 lat) pod opieką pani Wioletty Kocel z przedszkola w Pałecznicy zaśpiewała piosenkę „Cała Polska czyta dzieciom”. Następnie przywitano wszystkich przybyłych gości, wśród których oprócz 4-latków i ich rodziców byli: Anna Wiśniewska – Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, Robert Halik – Redaktor Naczelny miesięcznika „Bliżej Przedszkola”, Katarzyna Halik – Redaktor serwisu „Bliżej Przedszkola”, Jacek Tomasik – Wicestarosta powiatu proszowickiego, Elżbieta Grela – Przewodnicząca Rady Powiatu, Joanna Frączek – Dyrektor Zespoły Szkół w Pałecznicy, Wioletta Kocel – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Promocji Gminy Pałecznica, Krystyna Błaut – inicjatorka tej akcji, Radni Gminy Pałecznica: Zofia Lędźwa i Czesław Błaut. Na uroczystości obecne były również Panie bibliotekarki powiatu proszowickiego: Ewelina Żywot-Kopeć i Maria Gawron z Biblioteki Powiatowej w Proszowicach oraz naśladowczyni naszej akcji: Jolanta Kupczyk – Dyrektor Wielofunkcyjnej Świetlicy Oświatowej w Radziemicach. Kolejnym punktem programu było głośne czytanie wiersza J. Tuwima „Lokomotywa”, którego czytali wspólnie wszyscy zaproszeni goście i rodzice naszych czterolatków. W czasie czytania, z pomocą Pana Roberta Halik dzieci z przedszkola utworzyły wesoły pociąg, krążący po całej sali. W następnej kolejności odbyło się uroczyste rozdanie książeczek dzieciom. Każdy czterolatek z rąk Pana Wójta Gminy – Marcina Gawła otrzymał książeczkę zatytułowaną: „Wierszyki 4-latka”. Oprócz książek, dzieci otrzymywały również zakładki do książek, folderki dotyczące czytania z Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, naklejki oraz coś słodkiego od Radnego Gminy – Czesława Błauta. W tym roku podczas całej uroczystości gościliśmy bajkowego gościa – Myszkę Miki, która dostarczyła masę radości wszystkim dzieciom. Po oficjalnej części wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek w formie szwedzkiego stołu, który został przygotowany przez organizatorów, sponsorów (Firma Mezzani z Proszowic, Firma Produkcyjno-Handlowa E. W. Bucki) i rodziców. Na koniec imprezy odbył się teatrzyk kukiełkowy pt. „Czerwony Kapturek” w wykonaniu aktorów z Teatru Lalek „Pinokio” z Nowego Sącza. Dzieci bardzo uważnie oglądały spektakl a przepiękna scenografia i rozmaite kukiełki sprawiły, że wszystkim maluszkom przedstawienie się bardzo podobało.
Pragnę gorąco podziękować wszystkim tym którzy włączyli się w organizację tej imprezy oraz wszystkim obecnym na niej, gdyż bez Państwa zaangażowania nie byłoby tej uroczystości. Mam nadzieję, że nasza wspólna praca zaowocuje kiedyś w ich przyszłości.Komentarze
Dodaj komentarz
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Komentarz
Wpisz wynik: 2+3