Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy
Strona głowna  /  Aktualności  /  Lekcja biblioteczna dla przedszkolaków
Lekcja biblioteczna dla przedszkolaków
data dodania: 2016-09-26 12:14:02

          Dnia 22 września  br. Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy zorganizowała zajęcia dla  najmłodszej grupy przedszkolaków z Zespołu Szkół w Pałecznicy pod tytułem „Biblioteka zaprasza”. Głównym celem wizyty było zapoznanie dzieci z biblioteką oraz zawodem bibliotekarza, propagowanie idei głośnego czytania, promowanie czytania książek i dbania o nie.

       Przedszkolaki w czasie wizyty z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Podczas rozmowy chętnie opowiadały o swoich doświadczeniach z książką i biblioteką. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

W czasie lekcji uczestnicy zostali zapoznani z zasadami przebywania w bibliotece, a także dowiedzieli się  co należy robić, aby być dobrym czytelnikiem i zaprzyjaźnić się z książką. Kolejnym punktem programu było głośne czytanie książeczki pt. „Franklin i książka z biblioteki”, który tak jak one odwiedził bibliotekę. Żywo reagując na jego zmagania z zagubioną książką, dowiedziały się, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście, a bibliotekarz to osoba przyjazna i pomocna. Następnie dzieci zostały zaproszone na krótki spacer po bibliotece. Podczas zwiedzania wypożyczalni dla dorosłych, działu popularno-naukowego, centrum multimedialnego, przedszkolaki dowiedziały się czym dokładnie jest biblioteka, jak funkcjonują jej poszczególne działy, na czym polega wypożyczanie książek. Dzieci również miały możliwość wcielić się choć na chwilę w rolę bibliotekarza, zapisując daną książeczkę za pomocą czytnika na karcie czytelnika. Jednak największym zainteresowaniem okazał się „Kącik dla najmłodszych”, gdyż z wielkim zaciekawieniem oglądały kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, jak również miały okazję pobawić się zabawkami oraz po kolorować zakładki do książek.  Na zakończenie naszego spotkania, maluszki otrzymały wizytówki przygotowane specjalnie dla nich z małą słodką niespodzianką.

       Bardzo serdecznie dziękuję za odwiedziny i współpracę!Komentarze
Dodaj komentarz
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Komentarz
Wpisz wynik: 2+3