Strona głowna  /  Aktualności  /  Jedna Polska - różne obyczaje
Jedna Polska - różne obyczaje
data dodania: 2016-05-17 14:45:45

„Spotkanie z poezją” to tytuł szkolnego konkursu recytatorskiego w  Jaksicach, który po raz dziewiąty został zorganizowany przez troje nauczycieli miejscowej szkoły 7 kwietnia 2016r. Miałam przyjemność uczestniczyć  w Komisji tego konkursu. Umiejętności recytatorskie uczestników oceniała także  p. Halina Piskorz –Dyrektor miejscowej szkoły, Przewodniczący Rady Miejskiej gminy Miechów – p. Zenon Czekaj oraz aktor filmowy i teatralny p. Marcin Stec.

Kryteria oceny uczestników były nieco inne niż w naszej bibliotece.  Polegały one na tym, że każde dziecko recytowało wiersz innego autora,  a także stopień trudności był dostosowany do wieku. Nie był także ograniczony czas recytacji, wręcz przeciwnie im dłuższy wiersz tym wyższa punktacja. Wysoko notowany był też strój i rekwizyty odpowiednie do tematyki wiersza oraz bardzo aktywna gestykulacja rąk i mowa całego ciała.  Inne kryteria były bardzo zbliżone do naszych.

Byłam pod wrażeniem przygotowania dzieci do konkursu przez nauczycieli i rodziców. Stroje często były specjalnie szyte przez krawcowe, a dzieci pozbawione były stresu.