Mali Detewktywi - 15.06.2012
"Mali Detektywi", to kolejna i ostatnia impreza zorganizowana w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. 120 dzieci ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Pałecznicy założyło Biuro Detektywistyczne pn. "Różowe okulary" nadzorowanego przez Detektywa Pozytywkę.
Biesiada z okazji Dnia Kobiet - 08.03.2012
Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy z sympatii dla czytelników o dużej frekwencji czytelniczej i wdzięczności dla darczyńców, sponsorów i wszystkich sprzymierzeńców biblioteki postanowiła ten Dzień wpisać w kalendarium imprez czytelniczych. Oczywiście udział w tych spotkaniach będą brały same kobiety.
Światowy Dzień Pluszowego Misia - 27.11.2012
27 listopada Światowy Dzień Misia Pluszowego uczciliśmy w Niegardowie. Organizatorem tej akcji czytelniczej była p. Halina Kawalec z Biblioteki Publicznej. W ładnie udekorowanej sali ponad 70 przedszkolaków przebranych w piękne postacie bajkowe przyniosły na spotkanie swoje ukochane pluszaki, wśród których przeważały różnokolorowe Misie. Przedszkolne dzieciaki z Niegardowa i Piotrkowic Małych z Panią Dyrektor, nauczycielkami i bibliotekarkami przez trzy godziny świetnie się bawiły.
Pamięć o Ludwiku Hieronimie Morstinie
 O rodzimym pisarzu, Ludwiku Hieronimie Morstinie pochodzącym z Pławowic staramy się pamiętać, organizując po raz kolejny gminny konkurs recytatorski adresowany do uczniów klas od IV do VI i Gimnazjum z terenu gminy Pałecznica.
Pasowanie na czytelnika pierwszoklasistów z Pałecznicy
 Pierwsza klasa Zespołu Szkół w Pałecznicy w zeszłym tygodniu została zaproszona do Gminnej Biblioteki Publicznej w Pałecznicy na "Spotkanie z Książką". 26. dzieci w tym dniu zostało Pasowanych na Czytelnika Biblioteki Publicznej. Zanim jednak zostali pełnoprawnymi czytelnikami, zapoznali się z regulaminem biblioteki i złożyli ślubowanie.
Nagroda imienia Marii Weryho - Radziwiłłowicz dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Pałecznicy
18 kwietnia 2012 r. podczas 7.Forum Wychowania Przedszkolnego w Krakowie odbyła się uroczystość wręczania Nagród imienia Marii Weryho - Radziwiłłowicz. Nagroda ta, jest przyznawana od siedmiu lat przez miesięcznik Bliżej Przedszkola, wybitnym osobowościom oraz inicjatywom, które w znaczący sposób wpływają na wszechstronny rozwój małego dziecka, edukację przedszkolną oraz cały proces wychowawczy.
Noc z Andersenem w Bibliotece - 13/14 Kwietnia 2012
Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy po raz drugi zaprosiła na nocleg i wspólną zabawę najmłodszych czytelników. Całonocna zabawa z 13 na 14 kwietnia 2012 r. trwała od godz. 19.00 do 4.00 rano następnego dnia. Rozbawione dzieci wcale nie miały zamiaru się położyć spać ale górę wzięła litość nad opiekunami, którzy usypiali na stojąco.