JUBILEUSZ 10-LECIA ,,OD CZWARTEGO ROKU BEZ KSIĄŻECZKI ANI KROKU - Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy

JUBILEUSZ 10-LECIA ,,OD CZWARTEGO ROKU BEZ KSIĄŻECZKI ANI KROKU"

Minęło dziesięć lat gdy pierwszy raz czteroletnie dzieci – mieszkańcy gminy Pałecznica otrzymały książeczki ufundowane i wręczone przez Wójta gminy Pałecznica na specjalnie zorganizowanym spotkaniu pn. „Od czwartego roku bez książeczki ani kroku”. Patronatem tej akcji są: Fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom w Warszawie i Centrum Edukacyjne Bliżej Przedszkola w Krakowie.

Tegoroczna akcja czytelnicza była zarazem zakończeniem XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. 9 czerwca 2014 r.  czterdzieści osiem   najmłodszych mieszkańców  naszej gminy otrzymało „Najpiękniejsze baśnie” a rodzice,  materiały edukacyjne dotyczące  mądrego spędzania czasu ze swoim dzieckiem.