Pamięć o Ludwiku Hieronimie Morstinie - Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy

Pamięć o Ludwiku Hieronimie Morstinie

O rodzimym pisarzu, Ludwiku Hieronimie Morstinie pochodzącym z Pławowic staramy się pamiętać, organizując po raz kolejny gminny konkurs recytatorski adresowany do uczniów klas od IV do VI i Gimnazjum z terenu gminy Pałecznica.

Pamięć o Ludwiku Hieronimie Morstinie

nagrodzeni uczniowie (fot. GBP w Pałecznicy)

Uczestnicy konkursu prezentowali poezję i prozę. W przypadku tej drugiej w kategorii uczniów gimnazjalnych recytowano fragmenty książki pn. "Spotkania z ludźmi" - L.H. Morstina, natomiast poezja dotyczyła twórczości W.Szymborskiej. W kategorii młodszych uczestników przeważały wiersze J.Brzechwy i fragmenty książki Saint Exupery pn. "Mały książę".

Komisja w składzie: p.Maria Gawron (przewodnicząca), p.Ewelina Żywot Kopeć i Krystyna Błaut przesłuchała 22 uczestników. Wyróżniła 9 osób do reprezentowania gminy w powiatowym konkursie recytatorskim. Laureatami kategorii klas od IV-VI Szkoły Podstawowej zostali:
  • Paweł Król - Ibramowice (I miejsce)
  • Alicja Chmielarska - Ibramowice (II miejsce)
  • Zuzanna Bujak - Ibramowice (III miejsce)
  • Milena Bugaj - Ibramowice (wyróżnienie)
  • Kamila Pieczyrak - Pałecznica (wyróżnienie)
Laureatami z Gimnazjum w Pałecznicy zostali:
  • Alicja Wójcik (I miejsce)
  • Aleksandra Marzec (II miejsce)
  • Iwona Duraj (III miejsce)
  • Weronika Sikora (wyróżnienie)
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy a laureaci dodatkowo nagrody książkowe ufundowane przez organizatora - Gminną Bibliotekę Publiczną w Pałecznicy.

Krystyna Błaut

fot. GBP w Pałecznicy