Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy
Strona głowna  /  Aktualności  /  Wiwat Pan Andersen
Wiwat Pan Andersen
data dodania: 2017-04-26 10:01:02

         „Noc Z Andersenem” to międzynarodowa akcja promująca czytanie, organizowana z okazji Dnia Książki Dziecięcej, obchodzonego w dniu urodzin H. CH. Andersena. Nasza Biblioteka po raz szósty dołączyła do akcji i zamieniła się na tę jedną noc w magiczną krainę baśni. Zaproszono do niej 36 młodych miłośników książek i czytania, którzy przybrali z tej okazji postaci elfów, wróżek, królów, kowbojów i wielu innych bohaterów baśni. Przynieśli też ze sobą latarki oraz dobry humor, który przez cały wieczór ich nie opuszczał i dopisywał. 


           Początek spotkania rozpoczęliśmy od prezentacji multimedialnej przedstawiającej wiele ciekawostek i zdjęć z życia duńskiego bajkopisarza. Następnie nasi specjalni goście, Pani Krystyna Błaut - była kierownik biblioteki oraz Pani Justyna Łudzeń - reprezentująca Ochotniczą Straż Pożarną w Pałecznicy, czytały baśnie nie tylko te najbardziej znane, ale również te zapominane. Kolejnym punktem naszego spotkania był konkurs na zaprojektowanie okładki do książki na podstawie wybranej baśni. Dzieci w zespołach świetnie spisały się w tej konkurencji, gdyż dzięki fantazji i zdolnością plastycznym powstały piękne prace a komisja konkursowa miała wielki problem, aby wybrać jedną najlepszą drużynę, dlatego wszystkie grupy zajęły egzekwo pierwsze miejsce. Kulminacyjnym punktem tej magicznej nocy była gra terenowa zorganizowana w murach biblioteki. Dzieciaki miały za zadanie odnaleźć ukryty skarb pokonując 4 komnaty (Komnatę Kopciuszka, Zwinności, Wiedzy i Mroku). Uczestnicy podzieleni na pięć grup kierując się wskazówkami ukrytymi w kopertach odnajdywali kolejne zadania, które musieli wykonać, by zbliżyć się do skarbu. Aby do niego dotrzeć musieli m. in. rozwiązać krzyżówkę, zabawić się w Kopciuszka i rozdzielić ziarna, wykazać się dużą zwinnością jak również gibkością i pokonać „sznurkową przeszkodę”. Fajną atrakcją dla dzieci okazało się również „Literackie Koło Fortuny”, w którym znajdowały się m. in. pola takie jak: fragment bajki, zagadka, pytanie, rekwizyt, utrata kolejki, nagroda. W miłej i radosnej atmosferze wieczór mijał bardzo szybko. Mało kto myślał o zmęczeniu i spaniu, tylko o zabawie, dlatego około północy odbył się nocny seans bajkowy, dzieciaki oglądały kinowe hity z 2016 i 2017 roku, takie jak: „Sing” czy „Barbie w świecie gier”. Po wieczorze pełnym wrażeń trudno było zasnąć, dlatego nocne szepty i chichoty trwały blisko do 4.00 nad ranem. Jak co roku nasza baśniowa przygoda zakończyła się następnego dnia rano. Po śniadaniu i po porannej toalecie, wszyscy mali śmiałkowie otrzymali Patenty Nieustraszonego Czytelnika. Kolejna bardzo udana „Noc z Andersenem” przeszła do historii. Wspominać ją będziemy jeszcze długo!

             Serdecznie podziękowania należą się dzieciakom za wytrwałość, zaangażowanie, zabawę i wiele radości, której wszyscy wspólnie doświadczyliśmy tego wieczoru oraz wszystkim tym którzy włączyli się w organizację tej imprezy. Już teraz zapraszamy za rok na kolejną „Noc z Andersenem”! :)Komentarze
Dodaj komentarz
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Komentarz
Wpisz wynik: 2+3