Mali Detewktywi - 15.06.2012 - Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy

Mali Detewktywi - 15.06.2012

"Mali Detektywi", to kolejna i ostatnia impreza zorganizowana w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. 120 dzieci ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Pałecznicy założyło Biuro Detektywistyczne pn. "Różowe okulary" nadzorowanego przez Detektywa Pozytywkę. Pięć grup detektywistycznych: Spryciarze, Wykrywacze, Obserwatorzy, Kombinatorzy i Tajniaki mieli za zadanie odnaleźć skradzione rzeczy (książki, filmy DVD, zabawki i słodycze), pobrać odciski papilarne i narysować portrety sprawców a odzyskane rzeczy przekazać do biblioteczek szkolnych i przedszkolnych oraz kącika zabaw. Słodycze natomiast były nagrodą dla wszystkich za dobre wykonanie zadania. Podczas tej imprezy nie mogło zabraknąć głośnego czytania opowiadań G.Kasdepke pt. "Detektyw Pozytywka". Dodatkową atrakcją było oglądanie krajobrazu przez lornetkę i linii papilarnych przez powiększające szkło.

Więcej zdjęć z tej Imprezy znajduje się w dziale Galeria