Koordynator 10-lecia Kampanii - Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy
Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy

Koordynator 10-lecia Kampanii

ponad 11 lat temu
26 marca 2012 r. w Teatrze Dramatycznym w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbył się Jubileusz 10-lecia kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom"

26 marca 2012 r. w Teatrze Dramatycznym w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbył się Jubileusz 10-lecia kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Galę prowadzili znani i lubiani dziennikarze: Katarzyna Stoparczyk z Radiowej Trójki - dziennikarka radiowa i telewizyjna, muzyk, współprowadząca program telewizyjny "Duże Dzieci oraz Maciej Orłoś - dziennikarz Telewizji Polskiej prowadzący Teleexpres, aktor, pisarz, konferansjer.
 


     Wśród wielu zaproszonych gości byli m.in. p. Bogdan Zdrojewski - Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, p. Krystyna Szumilas - Minister Edukacji Narodowej, dr Tomasz Makowski - Dyrektor Biblioteki Narodowej i wiele osobistości pióra, sceny i polityki.

     Podziękowania i nagrody otrzymali Koordynatorzy i Liderzy Kampanii, Sponsorzy-Sprzymierzeńcy i Darczyńcy, Patroni Medialni, autorzy dziesięciu wybranych współczesnych książek dla dzieci i młodzieży a także różne osoby i instytucje, które w różny sposób wspierają Fundację "ABCXXI- Cała Polska czyta dzieciom".

     Podczas tegorocznej Gali zostali wyróżnieni Koordynatorzy, którzy promując czytelnictwo włączyli się w kampanię czytania dzieciom od samego początku działań Fundacji ABCXXI - CPCD. "W uznaniu wyjątkowych zasług w krzewieniu idei czytania" jako jedna z dwudziestu Koordynatorów otrzymałam tytuł KOORDYNATORA 10-LECIA. Tytuł - Nagroda jest dla mnie wielkim wyróżnieniem, którą zawdzięczam dzięki współpracy z gminnymi i powiatowymi instytucjami oświatowymi i kulturalnymi, władzy lokalnej i całym naszym społeczeństwem.
 (fot. zbiory własne)
      Podczas drugiego dnia mojego pobytu w Warszawie wzięłam udział w Konferencji poświęconej "Mądremu Wychowaniu" i inauguracji działania "Internetowego Uniwersytetu Mądrego Wychowania im. Stefanii Światłowskiej".

     Wykłady na temat mądrości, więzi rodzinnej w dobie kryzysów, czy więzi jako czynniku chroniącym dziecko były prowadzone przez profesorów uczelni krakowskich i warszawskich. Tą wspaniałą ideę powstania Internetowego Uniwersytetu Mądrego wychowania możemy zawdzięczać Fundacji ABCXXI -CPCD. Będzie to powszechnie dostępny zasób wiedzy psychologicznej, wychowawczej, dotyczącej zdrowego stylu życia przydatnej do wspierania rozwoju i edukacji dziecka.

     Adresowany jest do rodziców, nauczycieli, edukatorów oraz młodych ludzi. Placówki uczestniczące w kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" mogą wziąć udział w bezpłatnym kursie internetowym "Wychowanie przez czytanie".


Krystyna Błaut