XI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Kościelcu - Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy

XI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Kościelcu

"Chcemy zostać przyjaciółmi Żółwia Franklina!" - tak mówią zerówkowicze i przedszkolaki z Kościelca

XI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Kościelcu

Zielony Żółwik to postać znana dzieciom na całym świecie, zarówno z książeczek jak i z filmów. Jest bardzo miłym, który godny jest naśladowania. Każda książeczka poświęcona jest problemom, z którymi na codzień spotyka się każde dziecko. Nie są to bajkowe przygody, ale codzienne radości i smutki małego dziecka. Dlatego też 9 maja 2012 roku około 50 maluchów szkolnych i przedszkolnych postanowiło się zaprzyjaźniź z Żółwiem Franklinem, zapraszając mnie na spotkanie czytelnicze do Szkoły Podstawowej w Kościelcu. Organizatorem tego spotkania byłaBiblioteka Publiczna w Kościelcu.

Podczas Spotkania wszyscy dorośli uczestnicy czytali dzieciom opowiadanie pt. "Franklin i książka z biblioteki", następnie tyła rozmowa na temat szanowania książek oraz potrzebie czytania.
Przygotowana wystawa z różnymi książkami o przygodach zielonego zwierzątka dała dzieciom możliwość zapoznania się z różnymi tytułami.
Atrakcją spotkania był konkurs platyczny, picie oranżady na czas, zgadywanka literacka oraz zabawa przy muzyce.

Na koniec spotkania dzieci przypieczętowały swoją przyjaźń z Żółwiem Franklinem kcikiem maczanym w farbie. Otrzymały też legitymacje Członka Klubu Przyjaciół Żółwia Franklina, zakładki, naklejki, kalendarzyki i słodycze.
Obiecały też wzorować się na bohaterze Franklinie i zaprosiły mnie na ponowne spotkanie.

Więcej zdjęć znajdziesz w naszej galerii: