Pasowanie na czytelnika pierwszoklasistów z Ibramowic - 24.10.2012 - Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy

Pasowanie na czytelnika pierwszoklasistów z Ibramowic - 24.10.2012

Ze względu na duże zainteresowanie pierwszoklasistów wypożyczaniem książek z Biblioteki Publicznej w Pałecznicy w ubiegłym tygodniu po raz drugi w tym roku szkolnym biblioteka zorganizowała "Pasowanie na czytelnika" tym razem dzieci z Zespołu Szkół w Ibramowicach.

Pasowanie na czytelnika pierwszoklasistów z Ibramowic

(fot. GBP w Pałecznicy)

Po powitaniu, dzieci zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z nowościami literatury dziecięcej, która została przygotowana na stolikach. Dużym zainteresowaniem cieszył się "Kącik Małego Dziecka", gdzie oprócz literatury i zabawek dla maluchów znajdują się także regaliki z książeczkami dla stawiających pierwsze kroki w czytaniu i pisaniu.

Następnym punktem podczas spotkania było zapoznanie dzieci z Regulaminem i rozmowa na temat poszanowania książek. Dzieci złożyły przyrzeczenie, że będą dobrymi czytelnikami a następnie pojedynczo zostali pasowani na czytelnika przez dotknięcie w ramię gęsim piórem. Po dokonaniu tej ceremonii wszyscy mali czytelnicy ustawiali się w kolejce przy ladzie bibliotecznej z wybranymi książeczkami w celu wypożyczenia ich do domu.

Ponieważ jest to akcja propagująca czytelnictwo, nie mogło w tym dniu zabraknąć głośnego czytania. Na podstawie opowiadania Anny Karwińskiej "Rozmowy z Puszkiem: o wyobraźni, przyjaźni i rozumieniu innych", odbyły się rozmowy na temat "co daje czytanie i jaki ma wpływ na wyobraźnię". Spotkanie zakończyło się wykonaniem ilustracji do przeczytanej książki, oglądaniem bajki na ekranie komputera oraz słodkiego poczęstunku.

Na pamiątkę wszystkie dzieci otrzymały Dyplom Czytelnika i zakładki do książki.

Mam nadzieję, że teraz będą częściej odwiedzać bibliotekę i brać udział w akcjach czytelniczych.

Krystyna Błaut